REKLAMAPRIM (KABANOS) - Baner Główny (03-16 kwietnia 2020)

(fot. fot. materiały prasowe)

Nowe przepisy podatkowe, które weszły w życie w ostatnich dniach i tygodniach, doprowadziły w firmach do sporego chaosu. Nie wszystko jest jeszcze dla wszystkich zrozumiałe, a to rodzi problemy.

REKLAMANutrend - Belka w artykułach - Baner nr 2 (16.03 - 16.04.2020)

Od 1 stycznia obowiązują nowe zasady dotyczące wystawiania paragonu z NIP, faktur, przelewów na kwoty powyżej 15 tys. zł i tzw. białej listy podatników VAT. Efekt? Wszystkim wszystko się już miesza - podaje money.pl..

Internetowe fora w ostatnich dniach wypełniają się wpisami, w których ludzie dzielą się swoimi obawami i historiami związanymi ze zmianą przepisów. Skutki zmian są takie, że - przykładowo - podatnicy i ich księgowi wolą więc dmuchać na zimne i albo w każdej sytuacji odmawiają klientom wystawienia faktury (bezprawnie), albo wysyłają ostrzeżenia do kontrahentów – też nie zawsze uzasadnione - czytamy w "DGP".

Problem miała firma transportowa, która stwierdziła, że będzie dokonywać przelewów tylko na rachunki z białej listy. Ale to też duża nadinterpretacja przepisów, bo taki obowiązek jest tylko w przypadku kwot powyżej 15 tys. zł, a mniejszych nie dotyczy. A to tylko jeden z tysięcy przypadków chaosu w interpretacji przepisów.
  

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMARetail FMCG Congress - Half Page - marzec-kwiecień 2020
do góry strony