REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-30.06.2020)
Karty płatnicze są coraz popularniejsze

Karty płatnicze są coraz popularniejsze (fot. fot. Pixabay CC0)

Z wyliczeń firmy Expander wynika, że płatności kartą staną się w Polsce popularniejsze niż rozliczenia w gotówce już na początku 2019 roku. Ich popularność nadal będzie dynamicznie rosła.

REKLAMANutrend - ISODRINX - belka w artykułach (28.05 - 02.06.2020)

O sprawie pisze portal biznes.interia.pl. Według danych NBP w Polsce działa ponad 700 tys. terminali płatniczych, to wzrost o 20 proc. w porównaniu do zeszłego roku. Niemal wszystkie akceptują płatność zbliżeniową.

Mimo, że popularność płatności bezgotówkowej dynamicznie rośnie, w płatnościach nadal panuje gotówka. To jednak niebawem może się zmienić. W drugim kwartale tego roku dokonali gotówką płatności na 103 mld zł, zaś kartami na 76 mld. Eksperci przewidują, że na początku 2019 roku, wskaźniki te znajdą się na bardzo podobnym poziomie, a być może płatności kartą wysuną się na pozycję lidera. Nie oznacza to, że gotówka zniknie całkowicie, zwiększa się np. liczba terminali, z których można wypłacać gotówkę. Ich liczbę szacuję się na ok. 225 tysięcy. To o 40 proc. więcej niż przed rokiem.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 8

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony