REKLAMAPartner Logistic - baner główny (14-29.02.2020 r.)

PRAWO I FINANSE

prawo i finanse w handlu

 

22 stycznia 2020, 12:26

(fot. Pixabay)

1 lutego Instytut Żywności i Żywienia (IŻŻ) połączy się z Narodowym Instytutem Zdrowia Publicznego (PZH).

REKLAMANutrend - Belka w artykułach - Baner nr 1 (28.01 - 29.02.2020)

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów opublikowała rozporządzenie ministerstwa zdrowia w sprawie zapowiadanego od kilku miesięcy połączenia najważniejszej organizacji żywieniowej w kraju czyli Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie z Państwowym Zakładem Higieny w Warszawie.

Oznacza to, że z dniem 1 lutego 2020 istniejący od kwietnia 1963 roku Instytut Żywności i Żywienia przestanie formalnie istnieć jako samodzielna jednostka a jego zadania przejmie połączona instytucja NIZP-PZH. Ta operacja związana jest z kosztem wysokości 180 tys. zł., który poniesie PZH.

Instytut Żywności i Żywienia to struktura, która wyznaczała wytyczne w postaci norm żywienia, piramid żywieniowych, prowadziła ogólnopolskie programy żywieniowe oraz działania edukacyjne i organizowała ogólnopolskie kongresy żywieniowe. W strukturach instytutu powstało też popularyzujące wiedzę Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej oraz poradnia dietetyczna online.

Z treści rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia wynika, że resort widzi w połączeniu instytutów szansę na osiągnięcie synergii w postaci zarządzania obiektami, zasobami ludzkimi, zakupem kosztownej aparatury potrzebnej do badań. Wskazuje się także na korzyści potencjału takiej większej organizacji w obszarze badań i rozwoju i kultury organizacyjnej.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony