REKLAMAHELIO - Baner Główny - MASY (14-20.10.2019)
Chińska firma Alibaba podbiła rynek handlowy w rekordowo krótkim czasie,

Chińska firma Alibaba podbiła rynek handlowy w rekordowo krótkim czasie, (fot. Wikimedia Commons/R. Shen, na lic. CC BY-SA 4.0)

Poczta Polska wykorzystując położenie naszego kraju na trasie nowego jedwabnego szlaku, może stać się kluczowym elementem nowego ładu kształtującego się na światowym rynku logistycznym. Rozwój transgranicznego handlu internetowego pomiędzy Azją i Europą to ogromna szansa rozwoju operatorów pocztowych działających w tym regionie.

REKLAMA

Spółka wraz z kilkunastoma operatorami – m.in. z Chin, Tajlandii, Japonii oraz Niemiec, czy Francji, została sygnatariuszem deklaracji z Chongqing. Cel to wypracowanie korzystnych możliwości rozwoju handlu transgranicznego. Do porozumienia przystąpili także tacy potentaci handlu internetowego jak chiński serwis Alibaba. Polska ma szansę stać się centrum logistycznym Europy Środkowo-Wschodniej.

 – Transgraniczny handel elektroniczny rozwija się dynamicznie, szczególnie w krajach Europy i Azji jest on traktowany jako priorytet wśród  lokalnych operatorów pocztowych. Rynek pocztowy dzięki e- handlowi transgranicznemu stanął w obliczu niespotykanych dotąd możliwości – podkreśla Grzegorz Kurdziel, członek zarządu Poczty Polskiej odpowiedzialny za sprzedaż.

Wspólnie z naszymi partnerami z Azji i Europy chcemy zbudować efektywny pas transmisyjny dzięki któremu dynamiczny wzrost e-commerce  jeszcze przyspieszy – dodaje Grzegorz Kurdziel.

 Z badań Poczty Polskiej wynika, że całkowity wolumen paczek międzynarodowych wzrósł między 2011 r. a 2014 r. o 43,7%. W tym samym okresie wartość tego rynku zwiększyła się o 30,9%. Najdynamiczniej rosły paczki ekonomiczne, stymulowane przez rozwój sprzedaży do krajów europejskich, w szczególności krajów ościennych, do których trafia 45% polskiego eksportu.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony