REKLAMAVOG - baner główny 2018

(Poczta Polska)

Po raz drugi w tym roku wzrosną wynagrodzenia pracowników Poczty Polskiej. To efekt porozumienia z reprezentatywnymi związkami zawodowymi, tj. Związkiem Zawodowym Pracowników Poczty oraz Organizacją Międzyzakładową NSZZ „Solidarność” Pracowników Poczty Polskiej, na mocy którego pocztowcy otrzymają podwyżkę wynagrodzenia zasadniczego o 120 lub 100 zł. Tym samym w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy wynagrodzenia zasadnicze najmniej zarabiających pracowników Poczty Polskiej wzrosły o 520 zł. W Spółce wypłacane są również premie miesięczne.  

REKLAMAPszczółka - Belka w artykułach - Fantazje (09-12.12.2018)

Średnie wynagrodzenie całkowite dla pracowników eksploatacji, po obecnych podwyżkach, wyniesie 3625 zł.  
Zgodnie z podpisanym porozumieniem, od 1 października br. wszyscy pracownicy, których wynagrodzenia zasadnicze wynoszą do 3  tys. zł włącznie otrzymają podwyżkę wynagrodzenia zasadniczego w wysokości 120 zł miesięcznie, a pracownicy zatrudnieni tylko w tzw. eksploatacji (m.in. listonosze, pracownicy obsługi klienta, pracownicy sortowni, pracownicy ochrony, kierowcy), których wynagrodzenia zasadnicze mieszczą się w przedziale 3000,01 – 3500 zł, podwyżkę 100 zł miesięcznie. Ww. kwoty otrzymają pracownicy zatrudnieni na pełen etat. Osoby zatrudnione na część etatu otrzymają kwotę proporcjonalną do wymiaru etatu. 
Pracownicy objęci podwyżką otrzymają wyrównanie za październik i listopad do 20 grudnia br.   

- Podpisanie porozumienia to kolejne działanie, które jednoznacznie potwierdza, że godziwe wynagradzanie pracowników to priorytet obecnego zarządu Poczty Polskiej. Podwyżki są odpowiedzią nie tylko na sytuację rynkową, ale przede wszystkim docenieniem pocztowców – zaangażowanych i lojalnych wobec firmy. Jeśli - zgodnie z strategicznymi założeniami - firma systematycznie, zwiększając przychody, będzie poprawiać wynik finansowy, z całą pewnością bezpośrednio przełoży się to także na dalszy wzrost wynagrodzeń pracowników w przyszłości. Tak jak dotychczas, zadbamy także o najwyższe standardy zatrudniania – umowy o pracę, terminowość wypłat oraz benefity finansowe i pozafinansowe, wpływające na sytuację ekonomiczną i socjalną naszych pracowników – powiedział Przemysław Sypniewski, prezes Poczty Polskiej. 

Od maja br. w Poczcie Polskiej wprowadzony został także nowy Regulamin premiowania, zgodnie z którym pracownicy mogą otrzymać nawet 954 zł brutto premii w kwartale. W jej skład wchodzą następujące rodzaje premii: miesięczna premia czasowo-jakościowa (200 zł), miesięczna premia zadaniowa (60 zł) oraz kwartalna premia wynikowa (3 x 58 zł = 174 zł), wypłacana gdy firma osiągnie zakładany wynik. Średniomiesięcznie daje to kwotę 318 zł brutto. 

Pocztowcy, pracujący w firmie co najmniej  3 lata, otrzymują także tzw. dodatek stażowy w wysokości 3-20% wynagrodzenia zasadniczego. Osoby, którzy przepracują w firmie co najmniej rok otrzymują także premię roczną w wysokości średniej pensji, wypłacanej zawsze w październiku. 

Po wspólnie zaakceptowanym przez pracodawcę oraz partnerów społecznych wzroście wynagrodzeń, średnie wynagrodzenie całkowite od 1 października br. wśród pracowników eksploatacji w Poczcie Polskiej (biorąc pod uwagę wszystkie jego składowe) wyniesie 3625 zł, w tym wynagrodzenie zasadnicze to  2689 zł,  premie (czasowo-jakościowa, zadaniowa, wynikowa i 1/12 premii rocznej) – 597 zł a dodatek stażowy 339 zł.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (4)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Golab pocztowy 4 10 miesięcy temuocena: 100% 

  Ciekawe ile zaplacili za ten artykul?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jelen 3 ponad rok temuocena: 100% 

  Kłamstwo.zarabiam bez premii na rękę 1600 zł.premia nie zawsze to 200 zł.za nadgodziny nic. (fragment komentarza ocenzurowany) z taka robota.

  Edytowany: 8 miesięcy temu

  oceń komentarz
 • ~Lolo 2 ponad rok temuocena: 100% 

  Bardzo przepraszam,jakie 3625 brutto.Ja mam 2300 brutto,przy obsłudze klienta.Gdzie tu sprawiedliwość.Ci co maja więcej 100,a biedota 120.Kto to wymyślił.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Listonosz 1 ponad rok temuocena: 83% 

  Zmanipulowany artykuł. Premie są nie do zdobycia (oprócz tej 200 zł miesięcznie). Ja po dwóch latach pracy mam 2320zł po najświeższej podwyżce brutto + 200 zł za premię - jeśli się wykażę i ją dostanę. Daje to niecałe 2000 zł na rękę. Ogromna odpowiedzialność, naciski ze strony kierowniczej, przeciążenie pracą, niepłatne nadgodziny. Skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle i na każdym urzędzie brakuje pracowników? Młodzi przychodzą i po kilku tygodniach uciekają widząc ogrom pracy, bieganie z 30kg wózkiem w deszczu, ciągłym popędzaniem i zastraszaniem i płaceniem kar za zgubiony list.

  oceń komentarz
do góry strony