REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)

HANDEL I DYSTRYBUCJA

 

29 maja 2020, 08:41

Poczta Polska, źródło: Archiwum Wiadomości Handlowych

Poczta Polska, źródło: Archiwum Wiadomości Handlowych (fot. Konrad Kaszuba)

Rozpoczął się proces kwalifikacyjny na stanowisko prezesa zarządu Poczty Polskiej. O stanowisko nie może ubiegać się osoba wchodząca w skład partii politycznej bądź będąca przez nią zatrudniona - podaje gazeta.pl. 

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Rada nadzorcza państwowej spółki poinformowała o wszczęciu postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko prezesa zarządu. Kwalifikacje odbędą się dwuetapowo. W ramach pierwszego etapu kandydaci muszą pisemnie zgłosić się do 5 czerwca do godz. 15 - czytamy w gazeta.pl.

Poczta poinformowała także, jakie wymagania muszą spełniać osoby ubiegające się o to stanowisko. Kandydaci muszą posiadać m.in. wyższe wykształcenie oraz co najmniej trzyletnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych lub samodzielnych bądź wynikające z prowadzenia działalności gospodarczej.

Co więcej kandydat musi posiadać "co najmniej pięcioletni okres zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania, spółdzielczej umowy o pracę lub świadczenia usług na podstawie innej umowy lub wykonywania działalności gospodarczej na własny rachunek" - czytamy w gazeta.pl.

Wśród wymagań znalazł się zapis o niekaralności. Ograniczenia dotyczą również osób sprawujących funkcje polityczne. O stanowisko nie może ubiegać się osoba wchodząca w skład partii politycznej bądź będąca przez nią zatrudniona. 

Na początku kwietnia nowym prezesem został wiceminister obrony narodowej, który zastąpił Przemysława Sypniewskiego. Według wielu osób decyzja ta była podyktowana kwestiami politycznymi oraz wizją organizacji wyborów korespondencyjnych - czytamy w gazeta.pl.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Morfeusz 1 miesiąc temuocena: 100% 

  Przecież wiadomo , że w państwie Pisu to i tak zostanie wybrany jakiś super manager powiązany z Pisem, pewnie tak samo zdolny jak Ci od zarządzania stadniną w Janowie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony