REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)
Poczta Polska

Poczta Polska (fot. mat. prasowe Poczta Polska)

Poczta Polska systematycznie dywersyfikuje kanały logistyczne do obsługi e-commerce. Jak ustaliła „Rzeczpospolita”, instytucja nawiązała współpracę ze spółdzielcami ze Społem, w ramach której już w 2020 r. w ok. 150 placówkach handlowych sieci staną automaty paczkowe PP. Docelowo może ich być nawet 1000.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

W ramach pilotażu, już w drugiej połowie roku w wybranych placówkach PSS Społem staną pierwsze automaty do odbioru i nadawania przesyłek, obsługiwane przez Pocztę Polską. Do końca roku będzie ich kilkadziesiąt, a do końca przyszłego roku ok. 150. „Rzeczpospolita” dowiedziała się ponadto, że partnerzy rozważają ponadto tworzenie w sklepach Społem punktów odbioru click&collect, obsługiwanych przez pracowników sieci.

Współpraca Poczty Polskiej i PSS Społem stała się możliwa dzięki temu, że PP nawiązała współpracę z duńskim dostawcą urządzeń i software'u do odbioru przesyłek kurierskich, który od maja 2018 r. rozwija w Polsce sieć automatów paczkowych. Poczta podjęła się obsługi logistycznej automatów paczkowych ustawionych w sklepach sieci Biedronka oraz w placówkach pocztowych w kluczowych ośrodkach miejskich w Polsce.

Potencjał obsługi rynku przesyłek kurierskich, ekspresowych i paczkowych (KEP) przedsiębiorstwa państwowego szacowany jest na blisko miliard złotych rocznie. W perspektywie 2023 r. Poczta Polska planuje zwiększyć dwukrotnie swoje przychody w tym segmencie. Spółka szacuje, że w ciągu najbliższych kilku lat łączne przychody z obszaru KEP, usług logistycznych i usług e-commerce przekroczą poziom przychodów z korespondencji tradycyjnej.

Czytaj więcej na stronie rp.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony