REKLAMAKORAL - Bracia Koral - Rożek - Baner Główny (06-10.04.2020)
Automat paczkowy Poczty Polskiej

Automat paczkowy Poczty Polskiej (fot. materiały prasowe, Poczta Polska)

Poczta Polska planuje w niedalekiej przyszłości wybrać nazwę dla swoich automatów do odbioru paczek, których sieć budowana jest w całej Polsce. Jak dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl, rozważane są trzy warianty.

REKLAMADOBROWOLSCY - Syty Wilk Pomaga - Belka w artykułąch (06.04 - 01.03.2020)

Są to: paczkobox, pocztobox i smartbox. Poczta Polska poszukuje chwytliwej nazwy, która stałaby się alternatywą dla określenia "paczkomaty" - do tego znaku towarowego prawa posiada główny konkurent PP, czyli InPost. Naturalnym pomysłem na odróżnienie się byłby "pocztomat", ale InPost zapobiegawczo zarejestrował również ten znak, w 2016 r.

- W związku z rozwojem sieci automatów paczkowych, Poczta Polska planuje dokonać wyboru nazwy handlowej tych urządzeń do końca br. Będzie pod nią promowana metoda dostawy przesyłek na rynku e-commerce - potwierdza nasze informacje Justyna Siwek, rzecznik prasowa Poczty Polskiej. - Ostatecznie wybrana nazwa będzie stosowana dla wszystkich urządzeń, bez względu na ich dostawcę - dodaje.

Do końca października Poczta Polska będzie posiadać w Polsce 200 automatów paczkowych, rozwijanych we współpracy z firmą Swipbox. Połowa urządzeń działać będzie w sklepach Biedronka, a druga połowa maszyn trafi do wydzielonych i całodobowo dostępnych stref w placówkach Poczty Polskiej. Zanim zakończy się faza testów, automaty dostępne będą w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu, Trójmieście, Szczecinie oraz Rzeszowie.

Automaty paczkowe dołączają do rozwijanej przez Pocztę Polską od 2014 r. sieci "Odbiór w Punkcie", liczącej już ponad 11,5 tys. punktów w Polsce (m.in. sklepy Żabka, stacje Orlenu i kioski Ruchu). W niedalekiej przyszłości będzie to już 14 tys. lokalizacji, gdy do sieci przyłączonych zostanie 2,5 tys. placówek agentów pocztowych.

Jak informowaliśmy na portalu wiadomoscihandlowe.pl w lipcu, Poczta Polska prowadzi negocjacje z sześcioma potencjalnymi partnerami na temat współpracy w zakresie rozwoju sieci punktów odbioru paczek. Wśród nich są głównie sieci handlowe, w tym Społem, ale także... firma energetyczna.

- Chcemy stworzyć "uniwersalny" model dostaw. Idealnie byłoby, gdyby każdy klient w Polsce miał punkt odbioru maksymalnie 15 minut od siebie - deklarował niedawno w rozmowie z naszym portalem Grzegorz Kurdziel, wiceprezes Poczty Polskiej ds. sprzedaży.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 15

 • 13
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (10)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Mój nick - znik 10 5 miesięcy temu

  Pocztomat, nie ma nic lepszego :-)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~??? 9 5 miesięcy temu

  Biedronki nie są polskimi sklepami to gdzie poczta się do nich pcha!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mikey 8 5 miesięcy temu

  Coś (rodzaj dzialnosci) plus mat od automat mozna w Polsce zarejestrowac jako nazwe wlasna? W wielu krajach to by uchodzilo za “generic” i nie byloby takiej opcji. Polska dziwny kraj...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Poznaniak 7 5 miesięcy temu

  Boxportal

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dzidek 6 5 miesięcy temu

  Przepłaconomat

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Komu Media - agencja marketingowa 5 6 miesięcy temuocena: 50% 

  Pocztomaty ... i pozamiatane!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~olek 4 6 miesięcy temu

  przesyłkomat.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nn 3 6 miesięcy temu

  Może parcelbox

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tomeklistonosz 2 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Awizomat.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~JW 1 6 miesięcy temu

  Może po prostu : skrzynka.pl ;)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony