REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)
Minister finansów Tadeusz Kościński

Minister finansów Tadeusz Kościński (fot. archiwum)

Wprowadzenie nowych form podatkowych, w tym od sprzedaży detalicznej, odraczamy do końca roku - powiedział w środę minister finansów Tadeusz Kościński. To oznacza, że podatek handlowy będzie musiał jeszcze poczekać i nie wejdzie w życie 1 lipca 2020 – czytamy w serwisie money.pl.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Tadeusz Kościński podczas środowej konferencji prasowej powiedział, że ministerstwo finansów odracza decyzje podatkowe o miesiąc lub dwa. Z kolei wprowadzenie nowych podatków będzie musiało poczekać – donosi money.pl.

Chodzi tu przede wszystkim o podatek od sprzedaży detalicznej, czyli tzw. podatek handlowy. Polska wciąż czeka na finalne rozstrzygnięcie Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie tego, czy danina jest zgodna z prawem unijnym, czy nie. Orzeczenie spodziewane jest wiosną i od jego brzmienia rząd uzależniał wdrożenie poboru podatku od 1 lipca br.

Więcej na money.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~rg 1 3 miesiące temu

  Człowiek City of London, bez polskiego obywatelstwa zarządza pieniędzmi Polaków...czy ten naród kiedyś się ocknie?, co się musi wydarzyć, żeby zaczął myśleć???? okupacja Polski ma się dobrze, została zalegalizowana, grabienie naziemnego majątku dobiega końca, zabierają się za bogate złoża i kopaliny a naród śpi.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWH Market Spółdzielnie_Halfpage_czerwiec-lipiec 2020
do góry strony