REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)

(fot. pixabay.com)

Ministerstwo Zdrowia tłumaczy tę decyzję tym, że trudno jest ustalić z czego takie piwo i wódka się składają – informuje „Gazeta Wyborcza”.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Jak podaje dziennik, rząd szukając dodatkowych wpływów do budżetu, ogłosił, że od 1 lipca wprowadza nową daninę – opłatę cukrową.

Po wejściu w życie podatku cukrowego, napoje słodzone mają podrożeć przynajmniej o połowę, a najtańsze produkty nawet o 100 proc.

Tymczasem z ustawy wyłączono napoje akcyzowe. „To oznacza, że nową opłatą nie będą objęte napoje zawierające znaczne ilości cukru, dosładzane po procesie fermentacji lub destylacji, czyli zarówno piwa, jak i wódki smakowe.

Na tym nie koniec zdziwień – podkreśla dziennik. Podarek cukrowy będzie pobierany z kolei od piw bezalkoholowych, choć ich producenci – w przeciwieństwie do innych napojów nie muszą podawać składu.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony