REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)

Zdaniem Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji, zrzeszającej największe sieci handlowe działające na polskim rynku podatek od handlu niesie szereg negatywnych konsekwencji dla branży i polskich konsumentów. Podatek uderzy m.in. w budżet polskich rodzin.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020
Renata Juszkiewicz, prezes POHiD

Renata Juszkiewicz, prezes POHiD (materiały prasowe)

POHID wyjaśnia, że w związku z wprowadzeniem nowej daniny obciążającej handel „ceny pójdą jeszcze mocniej w górę, przy rekordowym wzroście w ostatnim czasie. Przez lata polscy konsumenci mieli dostęp do tysięcy produktów o najwyższej jakości po przystępnych cenach. Podatek spowoduje wzrost cen, gdyż pracując na bardzo niskich marżach, firmy handlowe nie udźwigną tej daniny. Skończy się tania żywność w naszym kraju, przez co ucierpi najuboższa część społeczeństwa.”

Zdaniem władz organizacji podatek „zaostrzy konkurencję na rynku i pogorszy sytuację tych sklepów, które już zmagają się z negatywnymi skutkami zakazu handlu w niedziele. W wyniku tego zostanie znacznie przyspieszony proces koncentracji rynku i wyeliminowanie z rynku najsłabszych firm.”

Jednocześnie nowe obciążenia finansowe spowodują, że spółki handlowe będą zmuszone przeprowadzić optymalizację i cięcia kosztów, które – jak wskazuje POHiD – „odbiją się na bezpośrednim otoczeniu biznesowym handlu, zaostrzy to konkurencję wśród dostawców, a słabsi uczestnicy rynku zostaną skazani na mniej efektywne kanały dystrybucji. Podatek zmieni obraz polskiego handlu, ograniczając liczbę sklepów, rodzaj asortymentu i wybór dla konsumenta.”

„Podatek spowoduje ograniczenie inwestycji i rozwój handlu, co również wpłynie negatywnie na eksport polskich produktów za pośrednictwem sieci na rynki zagraniczne. Nowa danina wpłynie bezpośrednio na zwiększenie konkurencyjności sprzedaży internetowej serwisów zagranicznych, które nie są objęte żadnym polskim podatkiem i nie zasilają budżetu państwa. – argumentuje Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji w swoim stanowisku.

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ WIĘCEJ NA TEMAT PODATKU OD HANDLU 

Podatek handlowy już od 1 września 2019! Jest projekt nowelizacji ustawy

 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 3
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (4)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Też klient 4 12 miesięcy temu

  Pani Renato jeśli sieci podniosą ceny to stracą klientów . Niech w końcu te polskie rodziny też coś mają z obecności zagranicznych sieci w naszym kraju . Niech pani już nie opowiada bzdur bo nikt w te pani opowiastki nie wierzy .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dramat 3 ponad rok temu

  Tragedia co baba stoi murem za każdym tylko nie Polakiem pytanie kto i po co ją tu trzymać ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Realista 2 ponad rok temuocena: 67% 

  Pani RENATKO POLSKA ORGANIZACJA HANDLU I DYSTRYBUCJI to zbiór wyłącznie zagranicznych sieci z kapitałem zachodnim.NIE CHCĄ PŁACIĆ W POLSCE PODATKÓW TO JAK WYEGZEKWOWAĆ DANINY NA RZECZ POLSKICH RODZI? Mają czerpać zyski i nic nie pozostawiać w POLSCE ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~I sekretarz peace - duck 1 ponad rok temuocena: 50% 

  Komuna w wydaniu pisowskim wraca, niech żyje PRL BIS.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony