REKLAMAPrzewodnik po handlu 2019 - Baner Główny (PROMOCJA) - 08-20.05.2019
Z rozwiązań Pointpack.pl korzysta m.in. sieć Żabka

Z rozwiązań Pointpack.pl korzysta m.in. sieć Żabka (fot. wiadomoscihandlowe.pl/KK)

Poniedziałek jest pierwszym dniem notowań na NewConnect spółki Pointpack.pl, która współpracuje z 5 tys. punktów handlowych w Polsce, w tym m.in. sieciami Żabka i Freshmarket. Na otwarciu kurs Pointpack.pl wzrósł o 7,56 proc.

REKLAMAKongres Rynku FMCG - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2019)

O firmie Pointpack.pl zrobiło się głośno w całej Polsce po tym jak okazało się, że umowa z tą właśnie spółką pozwala sieci Żabka na korzystanie z wyłączenia spod zakazu handlu w niedziele przewidzianego dla placówek pocztowych.

Pointpack.pl to spółka tworząca rozwiązania IT dla branży handlowej oraz kurierskiej w obszarze logistyki miejskiej. Usługi Pointpack.pl pozwalają klientom nadawać i odbierać przesyłki kurierskie w pobliskich sklepach spożywczych, a punkt handlowy może w ramach jednego procesu obsługiwać przesyłki wielu firm kurierskich. Usługi spółki sprzedawane są przy pomocy systemu aplikacji zintegrowanego z systemami firm kurierskich i dostawcami systemów kasowych czy terminali płatniczych oraz urządzeń nadawczo-odbiorczych.

Pointpack.pl świadczy swoje usługi w oparciu i sieć ponad 5000 punktów handlowych i współpracuje m.in. z Żabką, Freshmarket, Małpka Express, MPlatform, DHL, Pocztą Polską, InPost, Ruch. Miesięcznie uruchamianych jest średnio 45 nowych punktów.

- Prognozujemy, że do 2020 r. zapotrzebowanie logistyczne zwiększy się do ok. 38 tys. punktów i urządzeń nadawczo-odbiorczych przy wielkości rynku KEP ok. 540 mln przesyłek rocznie - podkreśla Marek Piosik, prezes Pointpack.pl, cytowany w komunikacie prasowym. Jak zapowiada, środki pozyskane w ofercie akcji zostaną przeznaczone "na dalsze integracje i rozbudowę infrastruktury".

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony