REKLAMAMLEKOVITA - Baner Główny (31.10 - 17.11.2019)
Billboard Fundacji Życie i Rodzina przed sklepem Ikea w Lublinie

Billboard Fundacji Życie i Rodzina przed sklepem Ikea w Lublinie (Facebook/Fundacja Życie i Rodzina)

Przed lubelskim sklepem Ikea stanął billboard z hasłem „Stop zwalnianiu ludzi za cytowanie Biblii”. Inicjatorem akcji jest Fundacja Życie i Rodzina, która zareagowała na zwolnienie pracownika sieci.

REKLAMAITCOM - Belka w artykułach

„Nie godzimy się na homoterror, także w zagranicznych korporacjach działających na terenie Polski. Jesteśmy oburzeni zwolnieniem pracownika Ikei za wyznawaną przez niego wiarę i cytowanie Biblii!” – napisała Fundacja na Facebooku.

Miejsce billboardu wybrano nieprzypadkowo. Manifest jest widoczny z trasy prowadzącej do sklepu i z parkingu przed wejściem. Widzą go także klienci Ikei, korzystający z komunikacji autobusowej, bo plakat rzuca się w oczy wysiadającym na przystanku, na którym zatrzymują się autobusy dowożące Lublinian do Ikei. Koszt zamieszczenia plakatu na billboardzie pokryli darczyńcy Fundacji.

Sprawa zwolnienia pracownika lubelskiej Ikei stała się głośna pod koniec czerwca. Pan Tomasz, który zajmował się sprzedażą mebli kuchennych, został zwolniony po tym, jak wyraził swój pogląd na wewnętrzny forum firmy. Pracownikom udostępniono online artykuł „Włączenie LGBT+ jest obowiązkiem każdego z nas”, co nie spodobało się pracownikowi. Skomentował swoje stanowisko, powołując się na swoją wiarę i fragment Starego i Nowego Testamentu, potępiający czyny homoseksualne. Ikea w uzasadnieniu wypowiedzenia powołała się na zapis wewnętrznego regulaminu nakazującego szacunek m.in. ze względu na religię i wyznanie. 
 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (4)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Atheist 4 3 miesiące temu

  Powinno się wywiesić billboard o treści "STOP MOWIE NIENAWIŚCI W STARYM TESTAMENCIE" Tam jest pełno takich tekstów. W Księdze Powtórzonego Prawa jest np. taki fragment (cyt. z pamięci): "Jeśli dwaj mężczyźni walczą, a żona jednego z nich stanie w obronie męża i niechcący dotknie genitaliów drugiego mężczyzny, należy ... uciąć jej rękę" Ikea - uważajcie! :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mwookash 3 4 miesiące temuocena: 100% 

  publicznie kłamią, nie został zwolniony za cytowanie Biblii

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~arecki 2 4 miesiące temuocena: 100% 

  Takie bilbordy nic a nic nie dają. Osoby oświecone i tak zrobią zakupy, gdzie chcą i taki obrazek może ich jedynie zachęcić na zasadzie - kościół nie pozwala to ja pójdę (pamiętacie, jak zadziałało gdy kościół protestował przeciw Harry Potterowi, więcej ludzi poszło niż miało zamiar). A osoby, którym ten plakat jest bliski i tak pójdą na zakupy, bo IKEA to akurat niezły beneficjent wszelkich "plusów" - trzeba gdzieś poza monopolowym wydać kasę otrzymaną za free

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pastor 1 4 miesiące temuocena: 0% 

  Super. Nie dajmy się

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony