REKLAMANaturio - baner główny - lipiec 2019
Co trzecia transakcja w internecie to płatność mobilna

Co trzecia transakcja w internecie to płatność mobilna (Pixabay CC0)

Strona 2 z 2
REKLAMABIG InfoMonitor_belka w artykułach

Karta płatnicza jest domeną osób we wszystkich grupach wiekowych. Nieco inaczej jest już z kontem bankowym z aktywnym dostępem przez internet. Zaledwie 14 proc. osób poniżej 18. roku życia posiada tego rodzaju konto. Konto typu PayPal, Visa Checkout, bądź MasterPass najrzadziej z kolei posiadają osoby 54+. Podobnie jest w przypadku aplikacji na telefon komórkowy. Okazuje się także, że podobnie jak w badaniu „Płatności cyfrowe 2016” także grupa wiekowa 45-54 najrzadziej wskazywała ten produkt.

Z badania „Płatności cyfrowe 2017" wynika: 41 proc. ankietowanych zadeklarowało, że zdarza im się kupować elektroniczne w internecie. Przy pomocy smartfona lub tabletu zdarza się kupować 33 proc. ankietowanych. 45 proc. ankietowanych zadeklarowało, że dokonuje płatności elektronicznych. 40 proc. ankietowanych zadeklarowało, że zdarza im się dokonywać płatności za pomocą urządzenia mobilnego.

Natomiast z badania „Płatności cyfrowe 2016” wynika: 41 proc. ankietowanych zadeklarowało, że zdarza im się kupować elektronicznie. Przy pomocy smartfona lub tabletu zdarza się kupować 38 proc. ankietowanych. 46 proc. ankietowanych zadeklarowało, że dokonuje płatności elektronicznych. 38 proc. ankietowanych zadeklarowało, że zdarza im się dokonywać płatności za pomocą urządzenia mobilnego.

O ile w przypadku osób deklarujących zakupy oraz płatności elektroniczne w internecie statystyki utrzymały się na podobnym poziomie, o tyle w przeciągu ostatnich 12 miesięcy zwiększył się odsetek osób deklarujących płatności za pomocą urządzenia mobilnego. Chyba najbardziej zachodzące zmiany, czyli coraz większe upowszechnianie się płatności mobilnych widać w odpowiedzi na pytanie „z jakich produktów finansowych i transakcyjnych korzystałaś/- ś przy dokonywaniu płatności za zakupy w internecie w ciągu ostatnich 6 miesięcy?”. Okazuje się, że na drugim miejscu z wynikiem 33 proc. są płatności mobilne. W poprzednim roku z wynikiem 19 proc. były one dopiero na szóstym miejscu.

Jak wynika z danych Gemiusa, które są standardem pomiaru internetu w Polsce, od 2013 roku w sieci systematycznie maleje udział odsłon z komputerów osobistych i laptopów. Podczas gdy jeszcze cztery lata temu stanowiły one ponad 91 proc. odsłon stron WWW w Polsce, to w ubiegłym roku odsetek ten zmniejszył się prawie do 60 proc. Natomiast w lipcu 2017 roku udział odsłon dokonanych za pośrednictwem tych urządzeń spadł poniżej 50 proc., a dokładnie do 47,4 proc. Spadkom po stronie komputerów osobistych i laptopów towarzyszą wzrosty udziału odsłon na urządzeniach mobilnych. W 2014 roku co dziesiąta odsłona pojawiała się na ekranie telefonu, w 2016 roku co trzecia, a w lipcu 2017 roku odsetek odsłon na urządzeniach mobilnych wyniósł już 49 proc. (łącznie dla smartfonów i tabletów). Gwoli ścisłości należy zaznaczyć, że brakujące do stu 3,6 proc. stanowią odsłony na smart TV oraz na konsolach do gry online.

Zwiększony ruch ze smartfonów oraz tabletów idzie w parze z czynnościami, jakie polscy internauci dokonują na tych urządzeniach.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Klient 1 ponad rok temuocena: 0% 

  Dziwnym trafem w polmilionowym miescie w kolejce do kasy widze ze wszyscy placa albo gotowka albo karta zblizeniowo lub stykowo. Gdzie te wasze platnosci mobilne...?

  oceń komentarz
do góry strony