REKLAMAMLEKOVITA - Baner Główny (31.10 - 24.11.2019)
Pracownicy coraz częściej zmieniają firmy i nie boja się już utraty pracy

Pracownicy coraz częściej zmieniają firmy i nie boja się już utraty pracy (Pixabay/CC0)

Polacy coraz częściej zmieniają pracę. Jak podaje Rzeczpospolita, w ciągu minionego roku 16 proc. wszystkich aktywnych zawodowo osób złożyło wypowiedzenie. Najmniej pracowników odchodzi z branży FMCG, najwięcej  - z transportu.

REKLAMA

Według danych agencji rekrutacyjnej Antal, najmniej osób odchodzi z branży FMCG. Tylko 11 proc. zdecydowało się zmienić pracodawcę w ciągu minionego roku. W handlu detalicznym i e-commerce sytuacja wygląda inaczej. Aż 17 proc. pracowników zdecydowało się odejść z pracy zostawiając pracodawcę na lodzie.

Najgorzej jednak wygląda sytuacja w firmach z branży transport, spedycja i logistyka. Aż 24 proc. pracowników zdecydowało się zmienić pracodawcę. Dla firm koszty takiej rotacji są bardzo wysokie – im wyższe stanowisko i lepiej wykwalifikowany specjalista, tym więcej traci pracodawca. Szacuje się, że koszty rotacji pracowników dochodzą nawet do równowartości dwuletniej pensji specjalistów, którzy składają wypowiedzenie.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony