REKLAMAMLEKOVITA - Święta Mascarpone/Twaróg - Baner Główny (08-13.12.2019)
Kobiety na rynku pracy

Kobiety na rynku pracy (fot. Pixabay CC0)

Polacy preferują kuchnię polską, włoską i chińską, jedzą schabowe, pierogi, pasty, pizzę, burgery i ryże z dodatkami, a na wegetarianizm przechodzą z powodu obawy o jakość mięsa – wynika z raportu przygotowanego dla Pyszne.pl.

REKLAMAPurella - SuperSuple - Belka w artykułach (01-15.12.2019)

Aż 98 proc. Polaków deklaruje, że najczęściej wybiera polską kuchnię. W dalszej kolejności wymieniane są włoska, chińska i amerykańska. Co czwartą osobę ciekawi kuchnia gruzińska, której smak chcą poznać w większości mieszkańcy dużych miast.

Już 37 proc. osób przyznaje się do stosowania ograniczeń żywieniowych w diecie. Wśród trendów przoduje dieta wykluczająca cukier, którą stosuje co dziesiąty ankietowany. Modne ostatnio diety bezglutenowa i wegetariańska znajdują uznanie tylko u 4 proc. respondentów, a dieta wykluczająca laktozę wskazuje 3 proc. osób.

Powodem stosowania diety jest najczęściej chęć prowadzenia zdrowego trybu życia, którą wymienia 63 proc. ankietowanych. Względy zdrowotne wskazuje niewiele ponad połowa respondentów. Trzecie miejsce zajmuje trening, ale ten powód podaje tylko 14 proc. osób uczestniczących w badaniu.

Co ciekawe, najczęstszą przyczyną przechodzenia na dietę wegetariańską jest wątpliwość co do jakości mięsa w sklepach, którą wskazała ponad połowa badanych. Do wegetarianizmu zachęca większa dostępność zamienników mięsa w sklepach i szersza oferta dla wegetarian w restauracjach.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony