REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-30.06.2020)

(fot. Pixabay CC0)

Polscy konsumenci mają już ponad 1,8 mln kart zbliżeniowych, wgranych do smartfonów i zegarków. Są to karty HCE oraz karty płatnicze, zarejestrowane w cyfrowych portfelach Google Pay, Apple Pay, Fitbit Pay i Garmin Pay – wylicza serwis PRNews.pl.

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.

Zdaniem serwisu, liczba ta jest w rzeczywistości znacznie wyższa, ponieważ zebrane dane są niepełne. Częściowe dane podał mBank, a informacji nie udostępniło pięć innych banków detalicznych.

Liderem jest Bank Pekao z 535 tys. użytkowników, którzy mają możliwość korzystania z płatności HCE – to dane na koniec III kw. Jak jednak podkreśla serwis PRNews.pl, ze względu na specyfikę systemu liczba ta oznacza klientów, którzy zainstalowali aplikację mobilną i mają telefon z technologią NFC, jednak niekoniecznie muszą oni aktywnie korzystać z tego rozwiązania.

Drugi na liście jest Santander BP z 327 tys. użytkowników, a na trzecim mBank z 230 tys. – przy czym ten bank podał dane dotyczące wyłącznie systemu Google Pay.

Najwięcej płatności zarejestrował mBank – 6,8 mln transakcji. Bank Millennium miał ich nieco ponad 2 mln, a Alior Bank powyżej 1,89 mln.

Płatności mobilne w technologii HCE (Host Card Emulation), to wygodna i szybka metoda płacenia. Działa w oparciu o technologię zbliżeniową NFC, ale nie wymaga dedykowanej karty SIM w telefonie i nie jest zależna od operatora sieci komórkowej. Technologia HCE opiera się na specjalnej aplikacji mobilnej oraz karcie wirtualnej.

Źródło: prnews.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony