REKLAMANaturio - baner główny - lipiec 2019

(fot. Pixabay CC0)

Na koniec II kwartału 2018 roku ankietowane banki uniwersalne obsługiwały 5 954 tys. kart kredytowych. Jest to o 22 tys. mniej niż kwartał wcześniej i o 36 tys. mniej niż rok temu – to dane z raportu PRNews.pl: Rynek kart kredytowych – II kw. 2018.

REKLAMABIG InfoMonitor_belka w artykułach

Od kilku kwartałów liczba kart kredytowych utrzymuje się na poziomie 5,8-5,9 mln. Najwięcej kart kredytowych obsługuje PKO Bank Polski – 877 tys. W ciągu roku przybyło mu 40 tys. Bank Zachodni WBK ma portfolio 804 tys., a Citi Handlowy 691 tys. Największy wzrost kwartalny odnotował ING – blisko 20 tys. kart – czytamy w raporcie PRNews.pl.

Według najnowszych danych NBP na koniec I kwartału 2018 r. Polacy mieli 39,6 mln kart płatniczych, w tym 5,9 mln kart kredytowych. Według danych BIK, w pierwszych siedmiu miesiącach 2018 r. banki wydały o 4,4 proc. mniej kart i przyznały o 4,8 proc. niższą wartość limitów kartowych w ujęciu rok do roku.

Czytaj więcej na stronie prnews.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony