REKLAMAJACOBS - ŚWIĘTA - Baner Główny (18.11 - 01.12.2019)

(Flickr/Elaine Smith)

Polacy najrzadziej spośród krajów unijnych korzystają z otwartego rynku i dokonują zakupów online poza granicami Polski – wynika z danych przygotowanych przez brytyjski serwis sprzedażowy OnBuy.com.

REKLAMAStoisko mięsne - belka w artykuła (14.11.-31.12.2019)

W krajach Unii Europejskiej sprzedaż online rośnie z każdym rokiem. A jak wygląda sprzedaż między krajami? Twórcy serwisu OnBuy.com zauważyli, że są kraje, których mieszkańcy bardzo chętnie kupują przez internet w innych krajach unijnych i takie, gdzie nie jest to popularny zwyczaj. Przeanalizowali dane E-commerce Foundation i stworzyli ranking państw, które najczęściej i najrzadziej robią zakupy w ramach UE, ale poza granicami własnego kraju.

Najchętniej zakupy online u swoich unijnych sąsiadów robią mieszkańcy Malty, Cypru i Luksemburga. Najrzadziej w innych krajach UE kupują Polacy.

Dane zebrane przez serwis dotyczą sprzedaży online w krajach UE w całym 2018 roku.

Krajami spoza Unii Europejskiej, które najrzadziej robią zakupy online na terenie wspólnoty są Serbia (8 proc.) oraz Turcja (7 proc.).

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony