REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020

PRAWO I FINANSE

rynek pracy i pracownicy

 

26 października 2017, 09:32

Pracownik magazynu

Pracownik magazynu (fot. Pixabay CC0)

Aż 88 proc. polskich pracowników nie obawia się, że odbiorą ją im Ukraińcy – wynika z raportu Personnel Service „Barometr Imigracji Zarobkowej”, na który powołuje się Puls Biznesu. Wszystko przez to, że nasi sąsiedzi ze wschodu obejmują w większości stanowiska, których nie chcą Polacy.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Gazeta wyjaśnia, że zatrudnienie Ukraińców ma charakter komplementarny. Brak obcokrajowców nie oznaczałby, że ich miejsce zajęliby Polacy. Stanowiska najprawdopodobniej pozostałyby nieobsadzone.

Puls Biznesu informuje także, że to Polacy są dla pracodawców pierwszym wyborem, gdyż koszty ich zatrudnienia są bardziej preferencyjne. Zatrudnienie obcokrajowca wiąże się z dodatkowymi utrudnieniami administracyjnymi, barierą językową, a także krótkoterminowy okres pracy. Niemniej jednak z powodu niedoboru polskich pracowników, zamiar zatrudnienia pracownika z Ukrainy deklaruje wg. danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej już ponad 150 tys. polskich przedsiębiorców.

Więcej w dzisiejszym Pulsie Biznesu.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 3
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony