REKLAMAEuroShop_banner główny_styczeń/luty 2020

(fot. wiadomoscihandlowe.pl)

60 proc. Polaków pogodziło się z zakazem handlu w niedziele, ale tyle samo naszych rodaków sprzeciwia się dalszemu ograniczaniu niedzielnego handlu - wynika z ankiety przeprowadzonej przez Payback Opinion Poll, cytowanej przez wirtualnemedia.pl.

REKLAMA

Z badania wynika, że dla 60 proc. Polaków zakaz handlu w niedziele obowiązujący przez trzy niedziele w miesiącu nie jest dużym utrudnieniem. Jak wynika z ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, w tym roku sklepy zamknięte są właśnie z taką częstotliwością (od stycznia 2020 r. niemal wszystkie niedziele staną się niehandlowe).

W badaniu Payback Opinion Poll co trzeci respondent zadeklarował, że zwykle i tak robił zakupy w inne dni tygodnia niż niedziela. Z kolei 23 proc. Polaków twierdzi, że zwyczajnie odzwyczaiło się od robienia zakupów w niedziele.

Jednocześnie także 60 proc. Polaków sprzeciwia się dalszemu ograniczaniu niedzielnego handlu. 34 proc. respondentów uważa, że wpłynie to negatywnie na gospodarkę, pracowników i konsumentów. Z kolei 26 proc. osób deklaruje, że rozwiązanie takie byłoby dużym utrudnieniem.

Co trzeci Polak, który wziął udział w badaniu Payback Opinion Poll, uważa że całkowity zakaz handlu w niedziele jest dobrym pomysłem.

Badanie przeprowadzone zostało w dniach 3-9 kwietnia br., metodą ankiety online na grupie 512 osób w wieku 18-65 lat. Grupa dobrana została tak, aby odpowiadać strukturze demograficznej Polski.

Źródło: wirtualnemedia.pl.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (15)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~lokaty 15 5 miesięcy temuocena: 100% 

  wsrod swoich znajomych to ja widze raczej wscieklosc niz pogodzenie sie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dzuma 14 5 miesięcy temuocena: 100% 

  pogodzili? no chyba raczej wyjscia nie mieli ! jak stawiasz kogos przed faktem dokonanym to co ma zrobic innego jak sie nie pogodzic? durne zakazy durne nakazy a my poprostu przyjmujemy co nam daja nawet jak nam to nie odpowiada

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~malborn 13 5 miesięcy temuocena: 100% 

  nie nazwalabym pogodzeniem sie czegos na co nie mamy wplywu... jest zakaz i nie przeskoczysz wiec akceptujesz sila woli.. mimo wewnetrznej niecheci

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~aska 12 5 miesięcy temuocena: 100% 

  pogodzili? jak dla mnie to nie maja wyjscia a to wielka roznica...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Stelmach 11 6 miesięcy temuocena: 80% 

  Jedno sprawa to, że nie można robić zakupów kiedy się chce, ale powinni też zrobić kolejną ankietę związaną z zakazem pracy. Tacy studenci i emeryci, których w tym badaniu nie ujęto nie mogą sobie dorobić. Część stałych pracowników też narzeka bo w niedziele były wyższe stawki. Myślę, że mała część społeczeństwa jest za zakazem, niektórych temat w ogóle nie dotyczy, a pozostała większość jest przeciw zakazowi.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~anertt 10 6 miesięcy temuocena: 80% 

  Bzdury, kogo bym nie pytał to mają problem z zakazem handlu, przez niego w soboty kolejki w sklepach są ogromne, tracę dużo czasu na stanie w nich. A w tygodniu nie mam kiedy zrobić większych zakupów, w niedziele zawsze to robiłem.

  oceń komentarz
 • ~Karex 9 6 miesięcy temuocena: 75% 

  Zastanawiam się jak to było kontrolowane i badane. Pogodzili się? jaki mają wybór skoro nikt ich nie pytał. A jak są statystyki to wszystkie jednogłośnie mówią że polacy wolą handlowe niedziele

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ziolek 8 6 miesięcy temuocena: 86% 

  Nikt się nie pogodził, po prostu nie ma wyjścia skoro nam się narzuca wszystko i nie ma żadnej konsultacji ze społeczeństwem. Mam nadzieję, że na wybory się wszyscy zmobilizują i pokażą co myślą o narzucaniu zakazów i odbieraniu nam wolności wyboru.

  oceń komentarz
 • ~bartek 7 6 miesięcy temuocena: 67% 

  Niedziele powinny być handlowe tak samo jak inne dni tygodnia. Czym niby różnią się od piątków? Tym bardziej że w niedzielę można więcej zarobić.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wx 6 6 miesięcy temuocena: 80% 

  Nie wiem skąd bierzecie informacje że Polacy się pogodzili z zakazem. W internecie aż kipi od krytyki tej ustawy i jedyna opcja aby było spokojnie to powrót handlowych niedziel.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~hmmmm 5 6 miesięcy temuocena: 43% 

  Polacy przyzwyczaili się do zakupów w tygodniu, poza tym w każdym mieście, miasteczku czy wsi jest masa małym sklepików - (żabek itp - które ostro się rozwijają dzięki zakazowi w nd) a także cukierni, piekarni gdzie można zakupić niedzielne "chwilówki". Pewnie niedługo i prawie na każdym dworcu w większym mieście będzie jakaś nowa micro Biedronka (firma zapowiada wejście w nowy segment rynku - gdzie -oczywiście, że zainwestuje na dworcach w swoje nowe mini dyskonty) I te dworce, dzięki nowym placówkom handlowym często zaniedbane też na tym skorzystają. Tylko jeszcze totalniacy czepili się tych wolnych niedziel, bo nic innego nie mają do zaproponowania....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wwddwd 4 6 miesięcy temuocena: 33% 

  ja bym jeszcze ograniczył w niedziele do 18

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ktośtamnapewno 3 6 miesięcy temuocena: 25% 

  @13 Będzie że wszystkie (oprócz siedmiu w roku) niedziele będą niehandlowe w 2020.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~13 2 6 miesięcy temuocena: 45% 

  Bardzo dobrze stało się że obowiązuje zakaz handlu w niedzielę. Wszystkie niedziele powinny być wolne od handlu .

  oceń komentarz
 • ~kj 1 6 miesięcy temuocena: 100% 

  512 osób? To jakieś wróżenie z fusów...

  oceń komentarz
do góry strony