REKLAMAMARKET ROKU 2019 - Baner Główny (styczeń 2019)

HoReCa - rynek gastronomiczny

 

23 stycznia 2018, 13:03

(fot. pixabay.com)

Z danych Nielsena wynika, że rynek zamówień posiłków online rośnie szybciej niż e-handel spożywczy, do którego Polacy przekonują się powoli – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

REKLAMAKongres Mięsny 2019 - belka w artykułach (styczeń 2019)

W naszym kraju działa ok. 70 tys. restauracji i różnego typu placówek gastronomicznych, zatem udział tych przyjmujących zamówienia na odległość jest już wysoki. Jak podaje „Rzeczpospolita”, z branżowych szacunków wynika, że w tej grupie większość działa już także w internecie.
 

Bartosz Sala, prezes PizzaPortal.pl, którego inwestorem jest AmRest zauważa na łamach „Rzeczpospolitej”, że choć rynek zamówień online stanowi teraz zaledwie 5–6 proc. całości, ma ogromny potencjał – rośnie najszybciej, o około 60–70 proc. rok do roku. Optymizmem napawa też porównanie z zagranicznymi rynkami, gdzie zamówienia online mają ponad 20 proc. udziału.

Więcej w „Rzeczpospolitej”

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony