REKLAMAHELIO - NATURA - BANER GŁÓWNY (17-23.02.2020)

(fot. Pixabay CC0)

Polacy coraz chętniej korzystają ze smartfonów do płacenia za zakupy, zlecania przelewów czy spłaty kredytów. W drugim kwartale 2018 roku klienci 13 ankietowanych banków, ankietowanych przez serwis PRNwes.pl, wykonali łącznie ponad 65 mln operacji. To wzrost o 83 proc. w stosunku do danych prezentowanych rok temu.

REKLAMAPREMIUM ROSA - Belka w artykułach - 19.02. - 04.03

Liczba osób korzystających z bankowości mobilnej systematycznie rośnie. Z danych zebranych przez branżowy serwis PRNews.pl wynika, że na koniec pierwszego półrocza 2018 r. z bankowości mobilnej korzystało łącznie 10 mln osób. To klienci banków, którzy logowali się regularnie do aplikacji mobilnych, serwisów lite i wersji RWD z poziomu swoich smartfonów. Samych użytkowników aplikacji było 6,6 mln.

Z danych, które PRNews.pl zebrał z 13 banków o profilu uniwersalnym, wynika ponadto, że rośnie aktywność użytkowników aplikacji mobilnych. W drugim kwartale 2018 r. wykonali oni łącznie 65 mln operacji finansowych, takich jak płatność za zakupy, przelew czy spłata raty kredytu. w bankowych aplikacjach mobilnych. To wzrost o 83 proc. w porównaniu do danych prezentowanych w takim samym okresie ubiegłego roku.

Banki podają także, że przybywa im klientów, którzy obsługują swoje finanse tylko z poziomu smartfona – nie używają w tym celu komputerów. Na koniec czerwca 2018 r. takich klientów było ponad 3 mln.

Źródło: bankier.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMABCC - Half Page
do góry strony