REKLAMAHELIO - NATURA - BANER GŁÓWNY (30.03 - 05.04.2020)

(fot. Unsplash)

20 maja w Polsce, a także w całej Unii Europejskiej, zacznie obowiązywać zakaz sprzedaży papierosów mentolowych i smakowych. Jak donosi "Rzeczpospolita", w wielu punktach detalicznych w Polsce trudno jest zakupić takie produkty.

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)

Co ciekawe, przyczyną wcale nie jest przedwczesna rezygnacja sklepów z oferowania tego rodzaju produktów. Według "Rzeczpospolitej", papierosy mentolowe i smakowe zostały wyprzedane, bowiem wielu klientów zdecydowało się na zrobienie zapasów.

Ban na sprzedaż papierosów mentolowych i smakowych zacznie obowiązywać 20 maja 2020 r. To efekt unijnej dyrektywy tytoniowej z 2014 r.

Unia Europejska uznała, że papierosy mentolowe i smakowe ułatwiają wejście w nałóg palenia wyrobów tytoniowych. Branża nie jest co do tego przekonana, jednak upatruje w zakazie sprzedaży wspomnianych produktów szansy na rozwój bardziej innowatorskich segmentów rynku.

Czytaj więcej w "Rzeczpospolitej".

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 8

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 3
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~observer 1 2 miesiące temuocena: 100% 

  Dobrze że nie odbiło im zupełnie i nie zakazali 'mentoli' w tytoniu podgrzewanym. Może dzięki temu część ludzi przejdzie z papierosów na iqosy czy inne 'podgrzewane' i przestaną palić papierosy

  oceń komentarz
REKLAMARetail FMCG Congress - Half Page - marzec-kwiecień 2020
do góry strony