REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020

(Pixabay.com)

Jak wynika z raportu PwC „Technologia w służbie społeczeństwu. Czy Polacy zostaną społeczeństwem 5.0?” 97 proc. Polaków uważa, że nowe technologie są potrzebne, a ponad 90 proc. dostrzega ich kluczową rolę w rozwoju polskiej gospodarki, doceniając także wygodę, oszczędność czasu oraz pieniędzy.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Polak, jako konsument oczekuje od nowych technologii wygody, oszczędności czasu i pieniędzy. 84 proc. z nas pozytywnie ocenia możliwość robienia zakupów przez internet, a 56 proc. chciałaby robić zakupy w sklepie autonomicznym. Ponad połowa Polaków pozytywnie ocenia możliwość płatności za pomocą odcisku palca, skanu siatkówki czy wideoweryfikacji twarzy, a niespełna połowa (48 proc.) skorzystałoby z przesyłek dostarczanych przez drona.

Jako konsumenci Polacy doceniają nowe technologie, jednak niewielu (34 proc.) zgodziłoby się na poddanie operacji wykonanej przez robota. Wciąż większe zaufanie mamy do ludzi niż do maszyn. Niespełna jedna trzecia z nas chciałaby podróżować pojazdami autonomicznymi bez kierowcy.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~mic 1 8 miesięcy temu

  Ludzie opamiętajcie się. Dajecie całą swoją prywatność na tacy. Odciski palców, skan oczu, twarzy. W innych krajach ludzie bronią się przed tym rękami i nogami. Wolą mieć gotówkę w ręku po tym jak wybuchł kryzys w Grecji gdzie Grecy nie mogli wypłacić pieniędzy, były im wydzielane ich własne pieniądze. To szaleństwo z całkowitą zależnością od maszyn nas zniszczy. Gdyby nagle nie było prądu nikt nie wypłaci grosza, nie masz nic a Twoje konto należy do banku w razie kryzysy zostajesz z niczym. Pozdrawiam wszystkich leniuchów którym jest ciężko wyjść z domu po zakupy i wolą drona niż kontakt z ludźmi. Tylko się bać takiej przyszłości.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony