REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-30.06.2020)

(fot. ŁR/wiadomoscihandlowe.pl)

78 proc. konsumentów zauważyło, że okresie pandemii ceny w sklepach wzrosły – wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez agencję Skilltelligence dla serwisu wiadomoscihandlowe.pl. Co trzeci ankietowany ocenia, że za podwyżki odpowiedzialne są sklepy, które wykorzystują sytuację sztucznie podnosząc ceny.

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)

Co czwarty badany jest zdania, że wyższe ceny wynikają z reguł rynku, a wzrost był naturalny. Natomiast co piąty twierdzi, że to efekt polityki cenowej dostawców, a nie sklepów.

Agencja Skilltelligence sprawdziła również, co myślą konsumenci o pomyśle wprowadzenia regulowanych przez rząd cen maksymalnych dla produktów. Okazuje się, że za takim rozwiązaniem opowiada się aż 58 proc. Polaków, przy czym 33 proc. z tej grupy przy zastrzeżeniu, że regulacje odnosiłyby się wyłącznie do produktów podstawowych. Jednocześnie 29 proc. ankietowanych jest przeciwna tego typu ingerencjom w rynek. 13 proc. nie ma w tej sprawie zdania.

Z badania przeprowadzonego przez Skilltelligence dowiadujemy się również, że w czasie największych ograniczeń handlu Polakom najbardziej brakowało sklepów odzieżowych (68 proc wskazań). Na kolejnych miejscach znalazły się sklepy ze sprzętem RTV (30 proc.), sklepy sportowe (28 proc.) i markety budowlane (21 proc.). Respondenci wskazywali też na sklepy komputerowe (19 proc.), oferujące AGD (16 proc.) i ogrodnicze (15 proc.). Konsumentom brakowało również dostępu do sklepów motoryzacyjnych (11 proc.) oraz meblowych (10 proc.).

Prawie dwie trzecie konsumentów przyznaje, że w czasie pandemii częstotliwość ich wizyt w sklepach stacjonarnych wyraźnie się zmniejszyła, a 27 proc., że zmniejszyła się, ale tylko trochę. 61 proc. respondentów ocenia, że w tym okresie wartość ich zakupów spadła – w tej grupie 24 proc. ankietowanych zauważa mocny spadek, zaś 37 proc. jedynie lekką zmianę. Jednocześnie 12 proc. Polaków lekko zwiększyła wartość swoich zakupów. Mocny wzrost wartości zakupów odnotowało tylko 6 proc. badanych. Co piąty badany twierdzi, że wartość jego zakupów nie uległa zmianie.

Badanie zostało przeprowadzone 6 maja 2020 r. metodą CAWI przez firmę Skilltelligence na grupie 600 respondentów na terenie całej Polski

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Half Page (kwiecień - maj 2020)
do góry strony