REKLAMANaturio_banner główny_styczeń 2020

(fot. mondaynews.pl)

Strona 3 z 3
REKLAMA

– Ważnym składnikiem kilku wigilijnych potraw są też grzyby. Ich ceny są bardzo zróżnicowane. Niewątpliwie te rozbieżności wynikają z jakości produktów dostępnych w sieciach. Ale sklepy mogą też chcieć realizować dodatkowe marże na artykułach, które są rzadko kupowane. Klienci nie orientują się dobrze w ich cenach i sprzedawcy mają szansę to wykorzystać. Sam towar również mocno wpływa na ranking cenowy sieci. Zatem konsumenci powinni przyjrzeć się wynikom i bacznie obserwować ceny, bo nieuważność i przedświąteczny pośpiech może ich sporo kosztować – ostrzega Julita Pryzmont.

Liderzy rankingu mają w swoich ofertach najtańsze grzyby w przeliczeniu na 100 g – Biedronka za 22,48 zł, a Mila za 19,95 zł. Tak niskie ceny dają obu sieciom dużą przewagę, gdyż ww. produkt stanowi ponad 24 proc. całego koszyka w ujęciu kosztu. Bez tego składnika Biedronka spadłaby w dół o 3 pozycje w całym zestawieniu, a Mila – o 7. Natomiast 4 inne sieci miałyby lepsze lokaty bez grzybów. Dla przykładu, Polomarket znalazłby się na 1. miejscu, a Intermarche – na 3. Z kolei Auchan i Simply Market poszłyby w górę o 6 pozycji.

Analiza została przeprowadzona przez Instytut Badawczy ABR SESTA i Hiper-Com Poland. Do porównania zostały wybrane dokładnie te same produkty co rok temu, czyli 41 pozycji potrzebnych do przygotowania wigilijnej kolacji dla typowej polskiej rodziny. Badanie zostało zrealizowane w dniach 10-12 grudnia 2018 roku w 36 placówkach, w 18 różnych sieciach handlowych i w 12 miastach.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony