REKLAMADziugas_banner główny_12.05. - 10.06.

(fot. Brexit Drink)

Urząd UE ds. Własności Intelektualnej odmówił rejestracji znaku towarowego "Brexit" dla napoju energetycznego. Żądali tego dwaj Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii, którzy wypuścili produkt na rynek w ramach żartu, ale nieoczekiwanie odnieśli sukces - donosi money.pl.

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.

Ciekawa jest argumentacja użyta przez EUIPO (skrócona nazwa urzędu). Początkowo urząd twierdził, że nazwa "Brexit" jest... obraźliwa. Ostatecznie jednak urząd wskazał na inny problem, a mianowicie na fakt, że nazwa może wprowadzać w błąd.

Jak przypomina money.pl, pomysłodawcą napoju energetycznego o nazwie Brexit jest Paweł Tumiłowicz. Produkt wytwarzany jest w zakładzie w okolicach Manchesteru od jesieni 2016 r. przez firmę, którą Tumiłowicz kieruje wspólnie z innym przedsiębiorcą polskiego pochodzenia, Mariuszem Majchrzakiem.

Warto podkreślić, że odmowa rejestracji znaku towarowego w całej UE nie oznacza, że biznesmeni nie mogą produkować energetyka Brexit. W dalszym ciągu produkt może być wytwarzany, a jedynie nie posiada jakiejkolwiek ochrony intelektualnej.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAB-BIO lody - Half Page (21.05.-04.06.2020 r.)
do góry strony