REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)
Kurier sieci Uber Eats w Warszawie

Kurier sieci Uber Eats w Warszawie (fot. Łukasz Rawa)

Według prognoz, w tym roku Polacy wydadzą 6,6 mld zł na dania restauracyjne z dostawą do domu. Za 1,3 mld zł zamówią dania online – tak wynika z danych Pizzaportal, opublikowanych przez „Rzeczpospolitą”.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Co naturalne, najwięcej zamówień składają mieszkańcy metropolii, jednak pod względem średniej wartości zamówienia prym wiodą znacznie mniejsze miejscowości – Janki i Łomianki pod Warszawą oraz Kołobrzeg. Takie dane zawiera podsumowanie trzech kwartałów portalu Pizzaportal, które poznała „Rzeczpospolita”.

Ponad 55 proc. zamawiających dania na tym portalu wybiera pizzę. 27,2 proc. zamówień to burgery, zarówno mięsne, jak i roślinne, które szybko zyskują popularność, podobnie jak tzw. diety pudełkowe, wybierane przez coraz bardziej dbających o zdrowe odżywianie konsumentów.

Zdaniem Jeanette Mellinger z Uber Eats, wśród nowych trendów w żywieniu wymienić trzeba rosnące zainteresowanie konsumentów substytutami mleka i mięsa, a także składnikami prozdrowotnymi, zwanymi superfoods, takimi jak nasiona lnu.

Czytaje więcej na stronie rp.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWH Market Spółdzielnie_Halfpage_czerwiec-lipiec 2020
do góry strony