REKLAMAKORAL - Lodowa Finezja - Baner Główny (czerwiec-lipiec 2018)

(materiały prasowe)

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2017 r. Polacy zrealizowali Blikiem łącznie prawie 13 milionów transakcji. W samym drugim kwartale 2017 r. liczba transakcji Blikiem wyniosła blisko 7 mln – to wzrost o 21 proc. w porównaniu do pierwszego kwartału.

REKLAMADANONE - Danonki - Belka w artykułach (lipiec 2018r.)

W drugim kwartale 2017 r. Polacy zapłacili Blikiem za zakupy w internecie ponad 4,2 mln razy, a w sklepach stacjonarnych prawie 500 mln razy. Ponadto wykorzystując Blika, wypłacili gotówkę z bankomatów ponad 1,9 mln razy i zrobili 335 tys. przelewów na numer telefonu. Łącznie było to ponad 6,9 mln transakcji, czyli średnio 76 tys. dziennie.

– Najdynamiczniej rozwijającym się kanałem Blika są płatności w e-sklepach, które w porównaniu do pierwszego kwartału 2017 roku wzrosły o 20 proc., a w stosunku do drugiego kwartału 2016 roku aż dziesięciokrotnie – mówi Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora systemu Blik. Płatności w internecie, zarówno przez strony www jak i aplikacje mobilne stanowią obecnie 61 proc. wszystkich transakcji BLIK.

W pierwszym półroczu 2017 r. średnia kwota transakcji Blikiem w internecie wyniosła 81 złotych, natomiast średnia wypłata z bankomatu to ok. 300 złotych. Wysokość średniej płatności za zakupy w sklepie stacjonarnym wyniosła 48 złotych.

Na koniec czerwca 2017 r. Blik był dostępny w dla klientów Alior Banku, Banku Millenium, Banku Zachodniego WBK, ING, mBanku, PKO Banku Polskiego, Getin Banku, Inteligo, Orange Finanse i T-mobile Usługi Finansowe. BLIK obejmował swoim zasięgiem 4,5 mln użytkowników w Polsce. – W drugim kwartale liczba zarejestrowanych aplikacji mobilnych z dostępem do Blika wzrosła o 18 proc. w porównaniu do pierwszego kwartału – podkreśla Dariusz Mazurkiewicz.

Warto odnotować, że Polski Standard Płatności uruchomił niedawno nową funkcjonalność w systemie Blik – wpłacanie gotówki we wpłatomatach. Usługa jest dostępna od czerwca w około 750 urządzeniach w całej Polsce.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony