REKLAMAPRIM - KABANOS - BANER GŁÓWNY - (05.07 - 06.08.2019)

Ponad połowa klientów korzystających z usług gastronomicznych podczas wyboru lokalu kieruje się głównie ceną. Liczą się też czystość i schludność miejsca, a także miła obsługa – wynika z badania przeprowadzonego przez PMR.

REKLAMAKongres Alkohole i Napoje - Belka w artykułach (lipiec 2019)
Wystrój lokalu i styl kulinarny szefa kuchni mają dla gości restauracji w Polsce mniejsze znaczenie niż ceny dań, czystość i schludność

Wystrój lokalu i styl kulinarny szefa kuchni mają dla gości restauracji w Polsce mniejsze znaczenie niż ceny dań, czystość i schludność (Fot. Pixabay)

Firma PMR przeprowadziła badanie w styczniu 2019 roku. Wśród osób, które w ciągu trzech ostatnich miesięcy korzystały z usług gastronomicznych, cateringowych bądź hotelarskich, ponad połowa respondentów (52%) jako czynnik istotny podczas wyboru lokalu wskazuje atrakcyjną cenę. Duża liczba badanych zwraca również uwagę na czystość i schludność w lokalu, swoje wcześniejsze doświadczenia z lokalem oraz miłą obsługę.

Najmniej decyzyjne dla badanych czynniki to te związane z dodatkowymi udogodnieniami typu strefa dla zwierząt czy szatnia. Mniej osób kieruje się tym, czy lokal ma luksusowy wystrój, czy jest w nim duży wybór alkoholi, a także jaki styl kulinarny reprezentuje szef kuchni. Mało istotne jest również to czy lokal przynależy do sieci lub to, że lokal jest nowo powstały.

- Cena w lokalu mocniej oddziałuje na kobiety niż na mężczyzn a także osoby z dziećmi, osoby o niższych zarobkach i powyżej 45 lat. Jest to też cecha bardziej decyzyjna w przypadku większych (bardziej konkurencyjnych) lokalizacji zamieszkania badanych – komentuje Karolina Szałas analityk PMR.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony