REKLAMADan Cake - Baner Główny (lipiec-sierpień 2018)

(fot. archiwum WH)

Funkcjonariusze z Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego wraz z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wykryli nielegalny magazyn z suszem tytoniowym. Udało im się zabezpieczyć blisko 12,3 t nielegalnego suszu. Szacuje się, że działalność magazynu spowodowała uszczuplenie podatku akcyzowego o ponad 5 mln zł.

REKLAMADANONE - Danonki - Belka w artykułach (lipiec 2018r.)

- Nielegalne wyroby akcyzowe zostały zabezpieczone w trakcie rozładunku tira na posesji w rejonie Aleksandrowa Łódzkiego. W pomieszczeniach magazynowych, funkcjonariusze KAS oraz KWP w Łodzi, znaleźli wielkogabarytowe kartony wypełnione suszem tytoniowym bez polskich znaków akcyzy - poinformowało w piątek w komunikacie Ministerstwo Finansów.

Na miejscu zdarzenia mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 36 i 56 lat, podejrzanych o udział w nielegalnym procederze. Zatrzymani odpowiedzą za uchylanie się od podatku akcyzowego, w sprawie wszczęto już postępowanie karno-skarbowe.

Uszczuplenia podatków należnych Skarbowi Państwa od zarekwirowanego towaru szacowane jest na ponad 5 mln. złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony