REKLAMAYORK - Baner Główny (październik 2018)

(fot.materiały operacyjne Policji)

Policjanci z Wołomina oraz funkcjonariusze KAS z Białegostoku zatrzymali handlarzy podróbkami kosmetyków. 20 tys. sztuk podrabianych perfum i 650 sztuk innych kosmetyków znajdowało się w magazynie w podwarszawskiej Magdalence. Nielegalny towar był sprzedawany m.in. przez portale internetowe. Zatrzymano dwóch mężczyzn 25 i 45-latka, którzy usłyszeli już zarzuty dotyczące naruszenia ustawy prawo własności przemysłowej.

REKLAMARTA - Belka w artykułach - wrzesień-październik 2018

Wołomińscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją, wspólnie z funkcjonariuszami Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku, skontrolowali dostawczy samochód wyjeżdżający z obserwowanej przez nich posesji w podwarszawskiej Magdalence. W części ładunkowej pojazdu znajdowały się opakowania z perfumami różnych marek z nielegalnie naniesionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn znajdujących się w pojeździe. W trakcie przeszukania wynajmowanej przez nich posesji zabezpieczyli kolejne podrobione perfumy i kosmetyki. Łącznie było to blisko 20 tys. szt. opakowań z perfumami, około 650 szt. lakierów, szminek, pudrów i innych kosmetyków o wartości co najmniej 2,7 mln złotych. Jak ustalili funkcjonariusze podrobiony towar trafiał do sprzedaży przez portale internetowe. Zaopatrywano nim także punkty sprzedaży w dużym podwarszawskim centrum handlowym i bazary na terenie powiatu wołomińskiego.

W mieszkaniu jednego z zatrzymanych funkcjonariusze znaleźli także około 25 gramów marihuany. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty naruszenia przepisów ustawy prawo własności przemysłowej, dotyczące wprowadzania do obrotu towaru oznaczonego prawnie zastrzeżonymi znakami towarowymi i czerpania z tego korzyści majątkowych. Grozi im za to  kara do 5 lat pozbawienia wolności.  

Postanowieniem Prokuratora Rejonowego w Piasecznie 25 i 45-latek zostali objęci policyjnym dozorem.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony