REKLAMAHELIO - Baner Główny - NATURA (21-27.10.2019)
Zatrzymania w nielegalnej fabryce tytoniu w Bielsku-Białej i okolicach

Zatrzymania w nielegalnej fabryce tytoniu w Bielsku-Białej i okolicach (cbsp.policja.pl)

W okolicach Bielska-Białej mundurowi odkryli krajalnię tytoniu, drukarnię opakowań oraz magazyny z tytoniem. Towar był warty ok. 5 mln zł, a skarb państwa mógł stracić na nielegalnym procederze 8,8 mln.

REKLAMATOTA - belka w artykule (17-27.10.2019)

Do nielegalnego procederu dochodziło w Bielsku-Białej oraz pobliskim Zasolu Bielańskim oraz Ligotach. Funkcjonariusze wkroczyli do dwóch hal magazynowych, gdzie ujawniono kompletną i działającą drukarnię opakowań do papierosów znanych marek tytoniowych oraz linię do wykrawania opakowań jednostkowych i zbiorczych. Niemal w tym samym czasie, w trakcie przeszukań pomieszczeń gospodarczych w Zasolu Bielańskim odkryto magazyn i działającą krajalnię do cięcia tytoniu. Tutaj także funkcjonariusze zabezpieczyli 2 tony tytoniu. W wyniku przeszukania kolejnych magazynów na terenie Bielska-Białej i Ligoty ujawniono 4 tony prasowanych liści tytoniu i prawie 5 ton gotowej krajanki tytoniowej oraz ponad 180 tys. papierosów.

Policjanci zatrzymali 11 osób, w tym dwóch obywateli Armenii. Wszyscy usłyszeli zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wytwarzania wyrobów tytoniowych bez stosownych zezwoleń i opłacania podatków. Trzy osoby zostały tymczasowo aresztowane, a w stosunku do pozostałych zastosowano dozór policyjny lub poręczenie majątkowe.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony