REKLAMAKORAL - Baner Główny - Rożek Duo (19-24.05.2019)

(fot. GIS, materiały prasowe)

W partii buraczków tartych sprzedawanych przez sieć Polomarket pod jej własną marką Zaczarowany Ogród mogło znajdować się szkło. Jak poinformował Główny Inspektorat Sanitarny, produkt jest wycofywany z obrotu.

REKLAMAKongres Rynku FMCG - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2019)

GIS podaje, że chodzi o buraczki tarte o smaki łagodnym, wyprodukowane przez Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego Unisław, a dystrybuowane przez Polomarket. Zakwestionowano partię o numerze 11.2020 B 20118, z datą przydatności do spożycia wyznaczoną na listopad 2020 r. Spożycie produktów z tej partii mogło wiązać się z ryzykiem zranienia przewodu pokarmowego.

- W związku ze skargą konsumenta dotyczącą obecności szkła oraz w związku z tym, że zakład produkcyjny nie jest w stanie zagwarantować, że w pozostałych opakowaniach kwestionowanej partii produktu nie znajduje się szkło, Polomarket podjął decyzję o wycofaniu ze sprzedaży w sklepach sieci Polomarket wskazanej w komunikacie partii produktu - tłumaczy GIS.

W sklepach polskiej sieci umieszczona została informacja o wycofaniu produktu z obrotu oraz możliwości jego zwrotu w każdym sklepie należącym do sieci, niezależnie od sklepu, w którym był dokonany zakup, bez okazywania paragonu.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej nadzorują działania prowadzone przez przedsiębiorcę.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony