REKLAMAKORAL - Bracia Koral - Rożek - Baner Główny (06-10.04.2020)

(Polomarket)

Grupa Polomarket zainwestuje w ciągu dwóch lat kilka milionów dolarów we wdrożenie kilku systemów SAP. Jedna z największych polskich sieci supermarketów przechodzi właśnie intensywny proces transformacji cyfrowej, który pozwoli na podniesienie efektywności i konkurencyjności firmy, a także przyspieszy rozwój sieci sklepów.

REKLAMA

Grupa Polomarket sfinalizowała zakup licencji i rozpoczęła wdrażanie systemu SAP S/4 HANA for Retail. Rozwiązanie to, dedykowane ściśle dla branży retail, jest uznawane za najnowocześniejszy i najlepszy na świecie standard systemu dla dużych firm. Integralnym elementem wdrożenia jest inwestycja w nowe serwerownie i backup’y, wysoko wydajne serwery bazodanowe oraz aplikacyjne do przetwarzania danych, a także macierze do gromadzenia i archiwizowania danych.

W ramach projektu Grupa zmigruje z użytkowanego od ponad 10 lat SAP ERP na najnowszą generację systemu SAP S/4 HANA, oraz zainwestuje w nowy system do obsługi logistyki EWM (SAP Extended Warehouse Management), system transportowy TM (SAP Transportation Management), repozytorium danych CAR (SAP Customer Activity Repository), a także szynę integracyjną PO (SAP Process Orchestration). Wdrożenie wszystkich systemów SAP zaplanowano na okres 2 lat, a grupa na ten cel przeznacza kilka milionów dolarów.

Polomarket będzie pierwszą siecią FMCG w Polsce z tak dużą ilością wdrożonych modułów SAP. Dodatkowo Grupa finalizuje uruchomienie nowego systemu SAP HR wspierającego obszar kadrowo-płacowy, którego wdrożenie trwało 9 miesięcy.

Wdrożenie najnowszego systemu SAP S/4 HANA for Retail jest kolejną bardzo dużą inwestycją Grupy Polomarket, która w połączeniu z budową trzeciego supernowoczesnego centrum logistycznego pozwolić na przyśpieszenie rozwoju sieci i zwiększy konkurencyjność marki Polomarket na rynku.

Dziś Polomarket to ponad 280 nowoczesnych placówek na terenie całej Polski i blisko 2,5 mld obrotu netto rocznie. Miesięcznie sklepy sieci odwiedza nas prawie 9 mln klientów w całym kraju. Firma zatrudnia obecnie ponad 6300 osób. W skład Grupy Polomarket wchodzi również Spółka logistyczna.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 7

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (3)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~tentego 3 2 miesiące temu

  @Ciekawski Wdrożeniem zajmuje się firma Ipopema.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ciekawski 2 2 miesiące temuocena: 100% 

  Ciekawe kto zajmuje się tym wdrożeniem ...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~AW 1 2 miesiące temuocena: 50% 

  Dolarom śmierć!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Half Page (kwiecień - maj 2020)
do góry strony