REKLAMAJACOBS - baner główny - kawa jak z kawiarnii (marzec 2019)

PRAWO I FINANSE

rynek pracy i pracownicy

 

16 kwietnia 2018, 09:52

kasjerka w Tesco

kasjerka w Tesco (fot. materiały prasowe, Tesco Polska)

Takie wnioski płyną z „Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń”, przeprowadzonego przez firmę Sedlak&Sedlak. Handel już dawno przestał być branżą, w której zarabia się pensję minimalną.

REKLAMAATLANTA - Bakal vintage - Belka w artykułach (marzec 2019)

O sprawie napisała gazeta.pl. Potwierdzają to dane dotyczące wynagrodzeń, prezentowane przez największe sieci handlowe. Kasjer w Lidlu po dwóch latach pracy i otrzymaniu premii może zarobić 3800 zł brutto. Biedronka oferuje na początku 2600 zł brutto, a rok później już 2950 zł brutto. W Kauflandzie stawki wahają się od 2600 zł do 3100 zł brutto. Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że stawki uzależnione są od lokalizacji. Te przytoczone dotyczą Warszawy, gdzie zarabia się najwięcej.

Ogólnie zarobki brutto w handlu wahają się między 2,5 do 5,25 tys. zł miesięcznie. Więcej zarabia się w handlu hurtowym (ok. 4 tys. brutto) niż w handlu detalicznym (ok. 3 tys. brutto).

Gazeta zaznacza także, że w obecnej sytuacji niedoboru pracowników nie wystarczą już tylko lepsze pensje, potrzebny jest także dobry pakiet bonusów. W większych miastach powoli standardem stają się karty Multisport, dofinansowanie do edukacji, bony czy ubezpieczenie. Eksperci przewidują, że warunku pracy w handlu nadal będą się poprawiać.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ehhh 1 11 miesięcy temu

  Proszę jeszcze wspomnieć, że kwoty są za pełny etat, a zatrudnia się na 3/4 etatu u niektórych z listy...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony