REKLAMAJACOBS - baner główny - kawa jak z kawiarnii (marzec 2019)
Restauracja KFC w Belfaście

Restauracja KFC w Belfaście (Wikipedia)

Prawie 470 z 900 lokali KFC na Wyspach Brytyjskich jest zamknięta, a pozostałe mają ograniczone menu. To efekt problemów z dowozem sztandarowego składnika dań serwowanych przez KFC, czyli kurczaków.

REKLAMATargi w Krakowie - Belka w artykułach (marzec)

O sprawie napisała Rzeczpospolita. Brytyjski oddział KFC zmienił w zeszłym tygodniu dostawcę kurczaków do swoich lokali. Wybór padł na firmę DHL. Ta jednak póki, co nie poradziła sobie z nowym zleceniem i ogłosiła, że zmaga się z „problemami operacyjnymi”. To spowodowało konieczność zamknięcia połowy restauracji, a w tych, które pozostają otwarte serwowane są dania bez kurczaków.

Niektórzy zdesperowani Brytyjczycy zaczęli nawet zgłaszać sprawę na policję. Kryzys może potrwać jeszcze nawet przez kilka dni. Dla KFC Wielka Brytania to piąty, co do wielkości rynek na świecie. Generuje na nim 6 proc. sprzedaży.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony