REKLAMADziugas_banner główny_12.05. - 10.06.

(fot. materiały prasowe/zdjęcie ilustracyjne)

Rządowy projekt ustawy o tzw. tarczy antykryzysowej zakłada m.in. obniżenie o 90 proc. czynszu dla najemców obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2 tys. mkw. Jak się okazuje, ten pomysł przynajmniej niektórym najemcom wcale się nie podoba.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

– To nie jest dobre rozwiązanie dla żadnej ze stron. Zabieranie galeriom handlowym 90 proc. czynszów rozpęta niepotrzebną dyskusję wokół rekompensat rządowych – powiedział podczas dzisiejszej wirtualnej konferencji prasowej Artur Kazienko, prezes Kazar Group i członek zarządu Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług.

Propozycja ZPPHiU jest inna i zakłada zapłatę przez najemców 100% czynszów, ale nie dzisiaj, kiedy branża retailowa ma gigantyczne problemy, tylko za kilkanaście miesięcy - w momencie, kiedy obowiązujące obecnie umowy dobiegłyby końca. Zdaniem przedstawicieli ZPPHiU, takie rozwiązanie byłoby korzystne dla obu stron i nie wiązałoby się ze zbyt dużym obciążeniem dla wynajmujących, którzy skutki epidemii odczuwają w stopniu zdecydowanie mniejszym niż najemcy.

– Zakładając, że nasz pomysł spotka się z przychylnością ze strony większość centrów handlowych i wziąwszy pod uwagę, że banki są już gotowe położyć na stole rozwiązania, zapewniające nam cash-flow, będziemy w stanie obecny kryzys przetrwać – powiedział Artur Kazienko. Prezes Kazar Group zaznaczył jednocześnie, że w jego opinii proces dochodzenia branży do przychodów z roku 2019 nie będzie kwestią roku, ale co najmniej trzech lat.

Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług to powołana do życia kilkanaście dni temu organizacja zrzeszająca już ponad 130 krajowych firm, zatrudniających łącznie ponad 200 tys. osób. W gronie członków ZPPHiU znajdują się m.in. LPP, CCC, Kazar Group, KAN (właściciel marki Tatuum), OCTF (właściciel marki 4F), Ochnik, Lancerto czy Apart.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 8

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 3
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (4)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~mentor 4 2 miesiące temu

  Cały związek ma w swoich szeregach ludzi którzy znają się na biznesie, rząd powinien wysłuchać ich postulatów.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nigdy już z Kazarem. 3 2 miesiące temuocena: 0% 

  Panie Kozienko. Sorry, ale Kazar nigdy więcej!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Żaba 2 2 miesiące temuocena: 50% 

  Masz rację, nie kupuj. Kupiłam buty, już były na reklamacji i naprawiane ale im to nie pomogło. Wyglądam w nich jak bezdomny.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ryba 1 2 miesiące temuocena: 50% 

  To jakiś żart? Prowokacja? Ale już wiem, gdzie nie kupię butów

  oceń komentarz
REKLAMA
do góry strony