REKLAMAPOLOmarket - baner główny (21.02.-22.03.2020)

PRZEMYSŁ I PRODUCENCI

 

23 stycznia 2020, 10:11

flaga UE

flaga UE (fot. fot. H.Dahlstrom/Flickr, na lic. CC BY-2.0)

W październiku obroty handlowe między Polską, a Niemcami wyniosły 103 mld euro. Polska przeskoczyła pod tym względem Wielką Brytanię i znajduje się tuż za Włochami, które są piątym największym partnerem handlowym Niemiec.

REKLAMANutrend - Belka w artykułach - Baner nr 1 (28.01 - 29.02.2020)

Polsce do zrównania się z Włochami brakuje jedynie 2 mld euro – wynika z danych Niemieckiej Izby Przemysłowo Handlowej, na które powołuje się Dziennik Gazeta Prawna. W zeszłym roku eksport z Niemiec do Polski wzrósł o 3,8 proc i osiągnął poziom 55 mld euro, zaś import z naszego kraju urósł o 4,8 proc i wyniósł 46 mld euro.

Największe wzrosty zanotowano w takich kategoriach jak maszyny, produkty elektrotechniczne i pojazdy. Ta kategoria odpowiada za 38 proc. wymiany handlowej pomiędzy oboma krajami.

Prognozy dla niemieckiej gospodarki na najbliższe lata są dobre, a to powoduje, że prognozuje się także wzrost wymiany handlowej Polski i Niemiec.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMABCC - Half Page
do góry strony