REKLAMAHELIO - Baner Główny - MASY (11-17.11.2019)

(fot. materiały prasowe, Lidl Polska)

Podwarszawska gmina Michałowice może zapłacić ponad 5 mln zł za działkę we wsi Komorów, na której powstać ma dyskont sieci Lidl - donosi money.pl. Portal informuje, że z wnioskiem do władz gminy w tej sprawie zgłosili się sami mieszkańcy, którzy nie życzą sobie budowy sklepu w pobliżu ich miejsca zamieszkania.

REKLAMAITCOM - Belka w artykułach

Jak relacjonuje money.pl, do skrzynek mieszkańców Komorowa trafiają ulotki ostrzegające, że powstanie Lidla wywoła skutek w postaci upadku małych, rodzinnych sklepów, a także przyczyni się do zwiększenia korków przy wjeździe do miejscowości. Przeciwnicy Lidla argumentują ponadto, że ok. 100 metrów od miejsca, w którym powstać ma sklep, zaczynają się dwie ulice oznaczone znakami "pomnik przyrody - aleja drzew". Mieszkańcy Komorowa kolportujący ulotki chcą chronić ten obszar.

Lokalna radna Joanna Kowalczyk twierdzi, że zarząd sieci Lidl "pozostawił bez odpowiedzi pisma strony społecznej z prośbą o spotkanie i wstrzymanie się od inwestycji". Jednak mieszkańcy nie dali za wygraną - zebrali 940 podpisów pod petycją do Rady Gminy Michałowice, by ta wykupiła działkę, na której powstać ma sklep. Wniosek został przegłosowany na sesji rady gminy 29 maja.

Biuro prasowe Lidla zapytane przez money.pl twierdzi, że sieć "obecnie nie ma w planach otwarcia sklepu w Komorowie". Jednak z wpisów do ksiąg wieczystych wynika, że właściciel nieruchomości przy drodze wyjazdowej z Komorowa zawarł z Lidlem przedwstępną notarialną umowę sprzedaży działki. Dyskonter może teraz w ciągu roku zażądać zawarcia umowy przyrzeczonej.

Źródło: money.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 7

 • 7
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (4)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Polak 4 4 miesiące temuocena: 100% 

  Brawo Komorow ,jeszcze sa takie miejsca w Polsce i Tacy mieszkańcy,którzy wierzą we własne biznesy i popierają je ,

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~455 3 4 miesiące temuocena: 100% 

  W końcu idą po rozum do głowy tylko czy aby Polacy nie za pózno ?

  oceń komentarz
 • ~flix 2 4 miesiące temuocena: 0% 

  no nie wiem, nawet wikipedia mowi ze jest wsią

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~gosc 1 4 miesiące temuocena: 100% 

  Komorow nie jest wsia .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony