REKLAMATZMO - Bella - Baner Główny (28.05- 11.06.2020)
Supermarket sieci Topaz w Warszawie

Supermarket sieci Topaz w Warszawie (materiały własne)

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów pod koniec lipca br. wydał zgodę na utworzenie przez Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Topaz oraz spółkę SPS Handel S.A. wspólnego przedsiębiorcy, a tym samym powołanie grupy zakupowej.

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.

Sieci Topaz i SPS Handel będą mogły teraz wspólnie negocjować z dostawcami. Firmy złożyły pod koniec maja br. do UOKiK wniosek o zgodę na utworzenie spółki zakupowej, która działać będzie pod nazwą Polska Grupa Detalistów (PGD), a która będzie się zajmować zakupami dla obu sieci. Nowy podmiot będzie będzie działał jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Wniosek wpłynął do UOKiK 23 maja i jest obecnie w trakcie rozpoznania.

Grupy Topaz oraz Polfood – do której należy SPS – prowadzą hurtową oraz detaliczną sprzedaż artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku. Grupa Polfood prowadzi także za pośrednictwem spółki Melvit działalność w zakresie produkcji i dystrybucji mąki, kaszy, płatków, ryżu oraz tzw. zdrowych produktów zbożowych, a poprzez Zakłady Mięsne Pekpol firma zajmuje się przetwórstwem mięsnym.

W kontekście planowanej koncentracji warto wspomnieć, Topaz należał wraz z Bać-Polem, Piotrem i Pawłem oraz Polomarketem do grupy zakupowej Grupa Handlowa PL Plus, która miała być narzędziem integrującym polski handel i pomagającym mu w rywalizowaniu na równych warunkach z podmiotami międzynarodowymi. Projekt jednak nie powiódł się pod koniec stycznia 2018 r. spółka GH PL Plus postawiona została w stan likwidacji.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 6

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony