REKLAMADziugas_banner główny_12.05. - 10.06.

PRZEMYSŁ I PRODUCENCI

Ryby i konserwy

 

15 października 2019, 18:41

Uroczystość 5-lecia Polskiej Grupy Rybnej

Uroczystość 5-lecia Polskiej Grupy Rybnej (Michał Kokoszkiewicz)

– Na rynku tradycyjnym jesteśmy najsilniejszym podmiotem dystrybucyjnym w branży – mówił podczas konferencji z okazji pięciolecia istnienia Polskiej Grupy Rybnej jej prezes Piotr Stawiarski.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

Wydarzenie odbyło się w ostatni weekend na zamku w Krasiczynie pod Przemyślem. Wzięli w nim udział zarówno udziałowcy grupy, jak również współpracujący z nią producenci.

– Rynek detaliczny nie rozwija się już tak szybko, jak w latach poprzednich, ale dzięki grupie mamy kapitał i odpowiednie informacje o rynku i przez to możemy być konkurencyjni – mówił Stawiarski, podkreślając, że o tempo rozwoju spółki dobrze obrazują wyniki finansowe udziałowców. Łączne przychody wszystkich udziałowców w Grupie w 2018 roku sięgnęły poziomu 297 mln zł, natomiast na koniec 2019 roku będzie to kwota około 330 mln zł. Rosnąć mają również obroty w ramach samej Polskiej Grupy Rybnej. Jeszcze w 2017 roku obrót wyniósł 18,4 mln zł, a na koniec 2019 r. będzie to ponad 25 mln zł.

Ponad pół miliarda za pięć lat

Grupa ma również ambitne plany na najbliższe 5 lat. W 2024 roku chce osiągnąć wyniki na poziomie odpowiednio 550 mln sumując wszystkich udziałowców oraz 75 mln w ramach PGR. W tym samym czasie firma chce przeznaczyć 15 mln zł na inwestycje w infrastrukturę, czyli kolejne centra dystrybucyjne oraz rozwój floty. Zamierza również rozszerzyć biznes na cały kraj – przez włączanie w grono udziałowców nowych dystrybutorów lub poprzez rozbudowywanie sieci dystrybucji działających już w ramach PGR firm. Grupa oprócz handlu tradycyjnego, chce również rozwinąć swoją dystrybucję w kanale HoReCa.

Tylko stabilni dystrybutorzy

– Mamy ponad 25 lat doświadczenia w branży, specjalistyczną wiedzę oraz relacje biznesowe i szeroki asortyment – mówił prezes PGR. Grupa dysponuje obecnie ponad 4,5 tys. pozycji w asortymencie. Stawiarski zaznaczył, że aby utrzymać stabilność biznesu, w skład PGR może wejść tylko dystrybutor o ugruntowanej pozycji na rynku i dobrej kondycji finansowej. Nie może być również producentem. PGR nie zamierza również rozwijać na razie marki własnej Grupy. – Dbamy o brandy naszych dostawców – zaznaczył prezes.

Polska Grupa Rybna spory nacisk kładzie również na edukację detalistów, pracowników oraz klientów, w ciągu ostatnich pięciu lat przeszkoliła ponad 5 tys. osób w zakresie sprzedaży ryb i produktów rybnych. Wydała również książki i gazetki edukacyjne.
 
Sześciu założycieli

PGR został założony w 2014 roku przez sześciu dystrybutorów ryb, obecnie udziałowcami Grupy jest 9 podmiotów, które swoim zasięgiem obejmują ponad 60 proc. obszaru Polski. To Przedsiębiorstwo Wielobranżowe K.M. Białas, Hurtownia Rybka, F.H. Big Fish, Dar-Pol J.D.P. Kuczyńscy, Drob-Fish P.H. Lucyna i Zenon Wilczyńscy, Firma Kora – Andrzej Koszyk, Martinek, Profish oraz Akwen Hurtownia Ryb. Grupa dysponuje 14 magazynami własnymi o łącznej powierzchni 8 tys. mkw., a także magazynami zewnętrznymi. Do tego dochodzi flota ponad 170 pojazdów. Polska Grupa Rybna współpracuje z blisko 40 głównymi dostawcami, którzy odpowiadają za 80 proc. obrotu spółki, a także z około 200 dostawcami uzupełniającymi. PGR jest swego rodzaju centralą zakupową dla poszczególnych udziałowców.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 9

 • 8
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Wzrost obrotu 2 7 miesięcy temuocena: 0% 

  Ciekawe jaki byłby spadek obrotów gdyby nie nowe firmy w tym PGRze....

  oceń komentarz
 • ~~dostawca 1 7 miesięcy temu

  Wielkie gratulacje z okazji jubileuszu !

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony