REKLAMATZMO - Bella - Baner Główny (28.05- 11.06.2020)

Jeszcze we wrześniu br. dwóch sklepach należących do Polskiej Grupy Supermarketów pojawią się kasy samoobsługowe – dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl. Maszyny pojawią się w sklepach się w Warszawie i maleńkiej Samogoszczy.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)
Supermarket sieci Top Market z Grupy PGS

Supermarket sieci Top Market z Grupy PGS (materiały własne)

Polska Grupa Supermarketów, to obecnie ok. 600 sklepów, które działają pod szyldami Top Market, Minuta 8 i Delica. Operator właśnie rozpoczyna automatyzację swoich sklepów. Kasy samoobsługowe pojawią się już wkrótce w dwóch pierwszych placówkach handlowych. Co ciekawe urządzenia mogą pracować jako samoobsługowe, ale po odpowiednim przestawieniu mogą być także obsługiwane przez personel sklepu.

Michał Sadecki, prezes PGS podkreśla, że nie są to jedynie testy nowego rozwiązania, ale początek szerokiego wdrożenia. – Rynek pracy jest bardzo trudny, na rynku brakuje pracowników, tym samym kasy samoobsługowe są koniecznością i nie ma od nich odwrotu – mówi prezes. I dodaje, że ma nadzieję, na szybki rozwój projektu.

Kornelia Kulczyńska, Business Solutions Sales Director w firmie Vimana, która dostarczy maszyny do sklepów Polskiej Grupy Supermarketów wskazuje, że uruchomienie kas w dwóch sklepach ma przekonać właścicieli sklepów, że taka inwestycja się opłaca.

Grupa PGS zatrudnia łącznie ponad 8500 pracowników w ok. 600 placówkach działających na Lubelszczyźnie, Pomorzu, Warmii, Kujawach, Podlasiu oraz w województwie łódzkim.

Firma niedawno firma poinformowała także, że rozważa wejście w segment sprzedaży hurtowej. To część nowej strategii, która ma na celu uczynienie z Grupy wiodącego gracza polskiego rynku spożywczego.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony