REKLAMAHELIO - Baner Główny - MASY (11-17.11.2019)

PRZEMYSŁ I PRODUCENCI

 

24 czerwca 2019, 09:18

Na zdj. premier Mateusz Morawiecki

Na zdj. premier Mateusz Morawiecki (fot. materiały prasowe)

Polska i Francja chcą, by do Unii Europejskiej nie wpływało "za dużo" żywności z Ameryki Południowej - wynika z deklaracji, jaką po zakończeniu ubiegłotygodniowego szczytu UE złożył premier Mateusz Morawiecki.

REKLAMAITCOM - Belka w artykułach

Jak donosi Interia.pl, Polska wraz z Francją podpisały list skierowany do wszystkich pozostałych państw unijnych w tej sprawie. W dokumencie pod którym podpisali się Morawiecki i prezydent Francji Emmanuel Macron podkreślana jest potrzeba ochrony unijnego rolnictwa. Już po sporządzeniu listu, podpisali się pod nim dodatkowo premierzy Belgii i Irlandii.

Jak stwierdził Morawiecki, postulaty zawarte w liście popierane są także przez inne kraje UE, które co prawda nie podpisały się pod dokumentem, jednak "rozumieją ryzyka związane z otwarciem (unijnego - red.) rynku rolno-spożywczego" na artykuły spożywcze z Ameryki Południowej.

- Apelujemy o dbanie o jakość żywności, a z drugiej strony, żeby nie wpływało, nie było przywożone za dużo żywności do UE, bo chcemy dbać przede wszystkim o interes polskich rolników - powiedział Morawiecki.

źródło: Interia.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony