REKLAMAKORAL - Baner Główny - Rożek Duo (19-24.05.2019)

PRZEMYSŁ I PRODUCENCI

 

20 lutego 2019, 15:08

(fot. Pixabay CC0)

Zarówno polski eksport, jak i import artykułów rolno-spożywczych osiągnęły najwyższy poziom w historii. Rekordowa jest również nadwyżka w handlu żywnością – informuje bank Credit Agricole.

REKLAMAKongres Rynku FMCG - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2019)

Zgodnie z danymi opublikowanymi przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, wartość polskiego eksportu artykułów rolno-spożywczych w 2018 r. zwiększyła się do 29,3 mld EUR wobec 27,8 mld w analogicznym okresie 2017 r. (+5,3 proc. r/r).

Z kolei wartość importu wzrosła do 19,8 mld EUR wobec 19,3 mld (+2,7 proc.). W konsekwencji saldo polskiego handlu artykułami rolno-spożywczymi zwiększyło się do 9,5 mld EUR wobec 8,5 mld EUR w 2017 r. Wartości eksportu, importu oraz nadwyżki w handlu artykułami rolno-spożywczymi ukształtowały się na najwyższych poziomach w historii.

Analitycy Credit Agricole Bank Polska szacują, że udział eksportu artykułów rolno-spożywczych w polskim PKB w 2018 r. nie zmienił się w porównaniu do 2017 r. i wyniósł 6,0 proc., pozostając tym samym na najwyższym poziomie w historii. Wskazuje to na utrzymującą się istotną rolę eksportu żywności w tworzeniu polskiego PKB.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony