REKLAMAJACOBS - ŚWIĘTA - Baner Główny (18.11 - 01.12.2019)

(fot. Pixabay CC0)

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez firmę Paymentsense, oferującą usługi płatnicze, Polska znalazła się na wysokim 15. miejscu w rankingu krajów przyjaznych dla nowych biznesów. Ranking szereguje najbardziej przyjazne dla nowych biznesów rynki z całego świata.

REKLAMAVITAKRAFT - VITA NATURE - BELKA W ARTYKUŁACH (15-30.11.2019)

– Zakładanie firmy może być ekscytującym przedsięwzięciem, ale przetrwanie pierwszych pięciu lat bywa wyzwaniem. Młode biznesy muszą mierzyć się z wieloma wyzwaniami – znaleźć środki na czynsze, kreować popyt konsumencki, zmagać się z konkurencją, utrzymywać płynność finansową – wyjaśnia Sarah Fleming, Digital PR Executive.

Analitycy Paymentsense wzięli pod lupę następujące zmienne: populacja kraju, stopa zatrudnienia, przeciętna płaca, koszty utrzymania, „przeżywalność” – odsetek firm, które utrzymały się na rynku co najmniej pięć lat. Na podstawie tych danych stworzono globalny ranking rynków, które oferują najlepsze otoczenie gospodarcze dla powstających małych i średnich przedsiębiorstw.

Według rankingu, najlepszym miejscem do uruchomienia nowego biznesu są Stany Zjednoczone. Tuż za nimi są Belgia i Irlandia – ta ostatnia cieszy się imponującym wskaźnikiem „przeżywalności” – 80,48 proc.

Polska zajęła 4. miejsce pod względem kosztów utrzymania, które w gronie badanych krajów są niezwykle niskie. Na wysoką ogólną pozycję naszego kraju wpływ miała także wysoka stopa zatrudnienia – 67,65 proc.

– Podejmowane w Polsce inicjatywy wspierające pracowników i przedsiębiorców z pewnością przynoszą efekty, umacniając pozycję kraju jako atrakcyjnej lokalizacji dla potencjalnych nowych przedsiębiorców z całego świata – uważa Sarah Fleming.

Czołowe 27 krajów z całego świata, w których warto założyć biznes, według danych Paymentsense

Zestawienie powstało na podstawie analizy klimatu ekonomicznego najludniejszych krajów świata. Stopa zatrudnienia i populacja zostały wykorzystane do obliczenia liczby dorosłych zatrudnionych. Wskaźnik zatrudnienia osiągał wartości od 0 do 1, gdzie 1 otrzymał rynek z najwyższą liczbą dorosłych zatrudnionych.

Dla każdego kraju wyliczony został stosunek kosztów utrzymania do rocznych zarobków. Każdy kraj otrzymał znormalizowany wskaźnik od 0 do 1. Najwyższy wynik osiągnął kraj, w którym ta relacja jest najkorzystniejsza – przeciętny zatrudniony musi przeznaczyć na bieżące utrzymanie relatywnie najmniejszą część swoich dochodów.

Wszystkie wskaźniki zostały następnie zsumowane, tworząc ogólny indeks danego kraju.
 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~zg 1 5 miesięcy temu

  Buehehehehehehehehe dobre dobre ;)) Chyba dla Biedronek i Lidlów ten artykuł ;)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony