REKLAMATZMO - Bella - Baner Główny (28.05- 11.06.2020)

HANDEL I DYSTRYBUCJA

 

29 marca 2020, 09:59

Radosław Knap, dyrektor generalny Polskiej Rady Centrów Handlowych

Radosław Knap, dyrektor generalny Polskiej Rady Centrów Handlowych (fot. materiały prasowe)

 – Przykro, że organizacja ta na swojej stronie i w sponsorowanych artykułach medialnych namawia do rozłamu, zamiast do łączenia branży, dyskredytując działania Polskiej Rady Centrów Handlowych, jako wyważone w zakresie wspierania członków jakimi są zarówno najemcy, wynajmujący oraz firmy świadczące profesjonalne usługi dla retailu – napisał Radosław Knap, dyrektor generalny Polskiej Rady Centrów Handlowych.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

Knap odniósł się tym samym do wypowiedzi członków związku w artykule w serwisie businessinsider.com.pl oraz postulatów ZPPHiU, które zakładały czasowe wygaszenie umów najmu lokali w centrach handlowych w związku z ich zamknięcie. Takie rozwiązanie znalazło się zresztą w autopoprawce wniesionej do projektu tzw. tarczy antykryzysowej. Została już ona przegłosowana przez Sejm i trafiła do Senatu.

„Przykre jest to, że związek wspaniałych marek, które zbudowały swoje potęgi na sprzedaży w centrach handlowych i który w pismach i na swojej stronie otwarcie lobbuje o abolicję czynszów (def. darowanie i puszczenie w niepamięć czyli niepłacenie czynszów) mówi teraz, że deklarował ich płacenie. Warto zwrócić uwagę, że związek ten NIE chciał wnioskować do rządu o dofinansowanie dla najemców zamkniętych lokali!” – napisał Radosław Knap podkreślając, że w ten sposób zaprzepaszczono szansę na zastosowanie w Polsce tzw. modelu włoskiego, który zakładał dofinansowanie czynszów najemcom i czasowe zawieszenie płatności czynszów do końca 2021.

„Niestety ZPPHiU poszedł swoją drogą, nie patrząc na to, że to system naczyń powiązanych. Przykro mi tym bardziej, że doprowadziło to do ustawy, która w obecnym kształcie całkowicie rozkłada wszelkie dotychczasowe ustalenia między najemcami i wynajmującymi, którzy są w PRCH. Przykro również dlatego, że organizacja ta na swojej stronie i w sponsorowanych artykułach medialnych namawia do rozłamu, zamiast do łączenia branży, dyskredytując działania Polskiej Rady Centrów Handlowych jako wyważone w zakresie wspierania członków jakimi są zarówno najemcy, wynajmujący oraz firmy świadczące profesjonalne usługi dla retailu” – napisał Knap.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Zawiedziony 1 2 miesiące temuocena: 100% 

  Dramatyczna dyskredytująca całą branżę wynajmujących ustawa.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony