REKLAMAMARKET ROKU 2019 - Baner Główny (styczeń 2019)
Wojciech Kruszewski, prezes Lewiatan Holding

Wojciech Kruszewski, prezes Lewiatan Holding (Lewiatan)

W odpowiedzi na list otwarty poseł Krystyny Pawłowicz, w sprawie handlu w wolne niedziele, Polska Sieć Handlowa Lewiatan odniosła się do stawianych jej zarzutów oraz skierowała do przedstawicielki parlamentu list. W liście otwartym, poseł Krystyna Pawłowicz zarzuciła sieci Lewiatan, m.in., iż ta próbuje obejść przepisy Ustawy oraz zmusza franczyzobiorców do przekształcania sklepów spożywczych w placówki pocztowe i kurierskie, dzięki czemu miałyby nie podlegać zakazowi handlu w niedziele.

REKLAMAKongres Mięsny 2019 - belka w artykułach (styczeń 2019)

W reakcji na zarzuty pani poseł, sieć Lewiatan stanowczo zaprzecza, stawianym przez panią Krystynę Pawłowicz oskarżeniom. Lewiatan Holding jako franczyzodawca, nie posiada żadnych umów na świadczenie usług pocztowych ani kurierskich, które uprawniałyby do przekształcania sklepów Lewiatan w niby placówki pocztowe.

Zdaniem prezesa Wojciecha Kruszewskiego tworzenie placówek pocztowych w sklepach jest fikcją i szukaniem sposobów na ominięcie intencji ustawodawcy. Prezes Kruszewski stwierdził też jednoznacznie, że jest za doprecyzowaniem przepisów ustawy, ażeby wszystkie podmioty handlowe mogły funkcjonować na zasadach uczciwej konkurencji.

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ:

Nowe przepisy dotyczące franczyzy? Krystyna Pawłowicz interweniuje w sprawie Żabki i Eurocashu

Polska Sieć Handlowa Lewiatan to jedna z najdłużej funkcjonujących i najbardziej rozpoznawalnych marek franczyzowych na polskim rynku, która w przyszłym roku obchodzić będzie jubileusz 25-lecia działalności. Obecnie na terenie całej Polski zrzesza ponad 3200 placówek handlowych. Wśród nich jest około 400 supermarketów (powyżej 300 mkw.), ponad 1700 dużych sklepów, około 1000 placówek średniej wielkości oraz mniej niż 40 małych sklepów. Łączne obroty, które w 2017 roku przekroczyły 11,5 mld zł, stawiają sieć w ścisłej czołówce organizacji handlowych w Polsce.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Solcm 2 8 miesięcy temuocena: 0% 

  Panie Ekspercie Bakbar... A co to takiego "franszczyzna" ???

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bakbar 1 8 miesięcy temuocena: 25% 

  Nowoczesna sieć zorganizowana zeby w ogóle nazwać ja "siecią" musi posiadac własne centra logistyczne (lub zależne np wynajem) i wlasna logistyke (lub zalezna od siebie) oraz samodzielnie prowadzic proces zakupów. Z tego co się orientuje to Lewiatan zaopatrywanie jest przez Eurocash wiec generalnie podmiotem dominującym jest tu Eurocash. Nazywanie Lewiatan Polska Siecią to nadinterpretacja i próba stworzenia nowej definicji "sieci". Jest to po prostu franszczyzna w dużej mierze zalezna od Eurocash bo bez Eurocash nie ma Lewiatan a bez Lewiatan jest nadal Eurocash.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony