REKLAMAPRIM (KABANOS) - Baner Główny (03-13 kwietnia 2020)
soki owocowe

soki owocowe (fot. fot. Pixabay CC0)

Fructofresh, producent sałatek z Gubina, wygrał proces przed francuskim wymiarem sprawiedliwości. Był posądzany o stosowanie niedozwolonego konserwantu. Teraz ponownie może handlować w tym kraju.

REKLAMA

Sprawę opisuje Puls Biznesu. Miała ona swój początek w 2017 roku, gdy Fructofresh został oskarżony przez konkurencyjną francuską firmę Delifruits o dodawanie do swoich sałatek diwęglanu dimetylu, znanego jako E242. To popularna substancja konserwująca stosowana m.in. w napojach, wodach oraz winie, ale zakazana w sałatkach owocowych. Efektem jej rozpadu jest bowiem metanol. Tę substancję wykryto w próbkach produktów Fructofreshu.

Do tego doszły oskarżenia byłego pracownika firmy, który zeznał, że Fructofresh stosował w sałatkach zakazaną substancję.

Po wielu sądowych bataliach udało się udowodnić tezę, że metanol w sałatkach wcale nie musiał pochodzić z rozpadu E242, a mógł powstać w wyniku naturalnej fermentacji. Podważono też zeznania byłego pracownika, który jak okazało się w toku wydarzeń, pracuje teraz dla firmy Delifruits.

Decyzją sądu Fructofresh może ponownie dystrybuować swoje towary we Francji, kluczowym dla siebie rynku, który odpowiadał za blisko połowę obrotów firmy.

Więcej w Pulsie Biznesu.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony